UČVRSTILI SE NA VRHU

[FOTO] Real Madrid jedva slomio gradskog rivala; Rayo Vallecano je dugo držao 'nulu', a onda se ukazao Karim Benzema

Pogotkom Karima Benzeme sedam minuta prije kraja Real Madrida je pobijedio s 1:0 kod gradskog rivala Rayo Vallecana i povećao svoju prednost na vrhu ljestvice

Real sada ima devet bodova više od drugoplasirane Seville, koja će u nedjelju igrati s gradski derbi s trećeplasiranim Real Betisom.

Real Madrid je izgledao sporo i nepovezano na Vallecasu i utakmica je bila vrlo blizu remiju bez golova sve dok Benzema i Vinicius Jr nisu napravili svoju magiju sedam minuta prije zvižduka.

Francuski napadač je sjajnim prodorom pronašao Viniciusa i utrčao u prostor kako bi primio loptu natrag i jednim dodirom završio pogodio iz blizine za pobjedu.

Luka Modrić je igrao do 88. minute, a Rayu je ovo šesti uzastopni poraz.

U ostalim susretima Valencija je slavila s 1:0 kod Mallorce, a Getafe i Alaves su odigrali 2:2.