JEDAN ŠUT ODLUČIO

[FOTO] Poznati su polufinalisti Kupa Krešimira Ćosića; Ciboni drama protiv Zadra, prošao i Dinamo

15.02.2023 u 21:57

Košarkaši Cibone posljednji su polufinalisti ovogodišnjeg izdanja završnice Kupa 'Krešimir Ćosić' nakon što su u dramatičnom četvrtfinalnom dvoboju u KC 'Dražen Petrović' svladali Zadar sa 71-70 (20-20, 18-15, 19-21, 14-14)

Cibonu su do pobjede predvodili Borna Kapusta i Aleksandar Aranitović sa po 15 koševa, dok su kod Zadra najbolji bili Marko Ramljak sa 18 poena i Dario Drežnjak sa 12 ubačaja i 11 skokova, ali upravo je Drežnjak i promašio šut sa zvukom sirene za pobjedu svoje momčadi.

Dvoboj dvije najbolje hrvatske momčadi protekao je u izjednačenoj igri, Cibona je većim dijelom dvoboja bila u blagoj prednosti, najveću je razliku imala početkom treće četvrtine kada je s dvije vezane trice stigla do vodstva 44-35. No, Zadar je serijom 11-0 preokrenuo i poveo sa 52-49 dvije minute prije kraja trećeg dijela.

U samu završnicu ušlo se s rezultatom 70-70 kada je Žganec zabio minutu prije kraja. Potom je Smajlagić promašio tricu za Cibonu, a Ramljak tricu za Zadar pa je Cibona dobila loptu 20 sekundi prije kraja za svoj posljednji napad. Božić je prekršajem 3.5 sekunde prije kraja zaustavio prodor Kapuste, a razigravač Cibone je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 71-70. Nakon minute odmora Zadar se odlučio posljednju loptu dati u ruke Drežnjaka, ali on je promašio šut za pobjedu s pet metara.

• +23
KK Cibona - KK Zadar, četvrtfinale Kupa 2023. Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek

Ranije je Dinamo-Zagreb u četvrtfinalu svladao drugoligaša Kvarner 2010 sa 99-91 (29-24, 26-23, 23-22, 21-22).

Ivan Novačić predvodio je Dinamo-Zagreb sa 26 koševa, Luka Cvitanović je dodao 14, dok su kod Kvarnera 2010 najefikasniji bili Luka Naletilić sa 27 i Courtney Fells sa 24 pogotka.

Riječani su bolje otvorili utakmicu, ali zahvaljujući sjajnom veteranu Novačiću Dinamo-Zagreb je zadržao priključak, a onda i serijom koševau završnici prve četvrtine preuzeo kontrolu rezultata. Dinamo-Zagreb je već u drugoj četvrtini otišao i na dvoznamenkastu prednost, no Kvarner 2010 se odbijao predati i u nekoliko se navrata uspijevao vraćati u igru da bi tricom Naletilića dvije minute prije kraja smanjio na samo 92-91. No, potom je Vručinić uzvratio tricom da bi Vučić pogodio polaganje pa je Dinamo-Zagreb u posljednju minutu ušao sa 97-91. Posljednju priliku za Riječane propustio je Fells promašajem trice 50 sekundi prije kraja.

Još u utorak u polufinale su se plasirali Cedevita Junior 97-87 pobjedom protiv Bosca te Šibenka 68-55 uspjehom protiv Furnira.

Nakon što je odigrana i posljednja četvrtfinalna utakmica održan je ždrijeb parova polufinala, tako će se u petak u KC 'Dražen Petrović' od 17 sati sastati Cedevita Junior i Dinamo-Zagreb, a od 20 sati branitelj naslova Cibona i Šibenka.