engleska liga

[FOTO] 'Petarda' na Etihadu, Manchester City je rasturio očajno loše 'topnike'; ovaj Arsenal je postao najobičnija kanta za napucavanje

28.08.2021 u 15:49

Nogometaši Manchester Cityja su na svom Etihadu u prvoj utakmici 3. kola engleske Premier lige deklasirali Arsenal 5:0

Nevolje za Arsenal počele su već u sedmoj minuti kad Manchester City iz prve prilike na utakmici zabija gol. Gabriel Jesus ubacio je s desne strane, a Ilkay Gundogan i zabija za 1:0.

Samo pet minuta kasnije već je bilo 2:0 za domaće. Nakon prekida Ferran Torres koristi očajnu reakciju obrane 'topnika' i povećava prednost svoje momčadi. Već je tada, u 12. minuti, bilo jasno da će Arsenal teško stradati. 'Topnici' su očajno loši...

City je konstantno napadao gol Arsenala koji se očajnički branio. Uz sve to je i Granit Xhaka dobio crveni karton nakon starta nad Joaom Cancelom i od 35. minute su 'topnici' igrali s igračem manje. I utakmica je bila gotova, jer ni s 11 na terenu nisu bili dostojan protivnik. Bilo je samo pitanje koliko će golova primiti.

A City do trećeg gola dolazi u 43. minuti. Grealish je uposlio Gabriela Jesusa koji zabija za 3:0.

Ovim rezultatom se odlazi na odmor, a u nastavku susreta City i dalje napada. Novi gol u mreži 'topnika' viđen je u 53. minuti kada Rodri prekrasno zabija za 4:0.

• +7
Manchester City - Arsenal, Premiership, 28.8.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Nick Potts / PA Images / Profimedia

Do kraja utakmice su 'građani' zabili još jedan gol. Za 'petardu' je zabio Torres u 84. minuti, a bio mu je to drugi gol na utakmici.

City je tako stigao do druge pobjede u sezoni, a Arsenalu je ovo treći poraz iz tri utakmice i treba istaknuti da 'topnici' još uvijek nisu uspjeli zabili gol. Igraju katastrofalno loše na početku nove sezone u Premiershipu zasluženo su zakucani na samom dnu prvenstvene ljestvice.