HT Prva liga

[FOTO/VIDEO] Osijek privremeno preuzeo vodstvo rutinskom pobjedom nad Slaven Belupom

02.02.2021 u 19:02

Nogometaši Osijeka sukao domaćini svladali Slaven Belupo sa 3:0

Nogometaši Osijeka u prvoj su utakmici 19. kola HT Prve lige kao domaćini svladali Slaven Belupo sa 3:0 (1:0).

Pogotke za Osječane postigli su Brlek (45+3), Žaper (52) i Bohar (55).

Susret u Gradskom vrtu odigran je po vrlo gustoj magli te su uvjeti bili na rubu regularnosti, a n kraju su se po takvom vremenu bolje snašli domaćini.

Osijek je poveo u posljednjim trenucima prvog poluvremena, Bočkaj je ubacio loptu s lijevog krila koja je došla na rub kaznenog prostora gdje je natrčao Brlek i preciznim udarcem zatresao mrežu.

Pitanje pobjednika riješeno je početkom nastavka kada su domaći postigli još dva gola. U 52. minuti gostujući vratar Filipović uspio je samo odbiti slobodan udarac Bočkaja s više od 25 metara, a Žaper je taj odbijanac pospremio u mrežu.

Samo tri minute potom Bohar se našao u izglednoj situaciji pred suparničkim golom te povisio na 3:0.

Ovom pobjedom Osijek je barem nakratko samostalno preuzeo čelo ljestvice, sada ima 42 boda, tri više od Dinama koji od 18.05 sati igra protiv Lokomotive, dok je Slaven Belipo šesti sa 20 bodova, koliko ima i peti Hajduk koji će svoj susret 19. kola igrati u srijedu protiv Istre 1961.

Osijek-Slaven Belupo3:0
Dinamo Zagreb-Lokomotiva2:0