FRANCUSKA LIGA

[FOTO] Nakon briljantne izvedbe Lovre Majera, još jedan Hrvat slavio uvjerljivo u Francuskoj; bila je to rapsodija Monaca kojeg vodi Niko Kovač

U susretu 17. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi Niko Kovač je pobijedio Metz sa 4:0 produživši niz bez poraza na pet susreta

Momčad iz Kneževine je povela već u 2. minuti golom Sofianea Diopa, a u završnici poluvremena na 2:0 je povisio Kevon Volland iz kaznenog udarca. Monaco je pobjedu potvrdio u 57. minuti kada je Gelson Martins zabio za 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Wissam Ben Yedder u 87. minuti.

• +2
Monaco - Metz, Le Championat, 2021/22. Izvor: Profimedia / Autor: Valery HACHE / AFP / Profimedia

U prvom nedjeljnom susretu Rennes je na gostovanju pobijedio St Etienne sa 5:0 uz sjajnu predstavu Lovre Majera koji je upisao tri asistencije.

Rennes su do pobjede koja ga je vratila na drugo mjesto ljestvice, vukli trostruki strijelac Martin Terrier i trostruki asistent Lovro Majer. Zanimljivo, Terrier je sva tri gola zabio upravo na Majerova dodavanja. Mladi hrvatski veznjak je tako postao prvi igrač u francuskom prvenstvu od 2006. godine koji je upisao tri asistencije i to sve tri istom igraču.

Terrier se upisao među strijelce u 22., 28. i 48. minuti, a strijelci su bili Macon (45-ag) i Ugochukwu (83).

U subotu je lider PSG na gostovanju kod Lensa odigrao 1:1 spasivši se poraza u zadnjim sekundama. Fofana je doveo Lens u vodstvo u 62. minuti, a 93. je izjednačio Wijnaldum.

Prvak Lille slavio je kod kuće protiv Troyesa s 2:1 autogolom Giraudona pet minuta prije kraja. Ivo Grbić je branio za domaći sastav.

Marseille je kod kuće izgubio od Bresta (1:2) kojemu je to čak šesta pobjeda u nizu. Duje Ćaleta Car je ostao na klupi domaćih.

U posljednjem susretu 17. kola francuskog nogometnog prvenstva Bordeaux i Lyon su odigrali 2:2 nakon što su gosti dva puta vodili.

Lyon je vodio 1:0 i 2:1, ali nije uspio upisati pobjedu. Za Lyon su zabili Jason Denayer u 29. minuti, te Thiago Mendes u 41. minuti, dok su za domaći sastav strijelci bili Malo Gusto (36-ag) i Alberth Elis (58).