Španjolska liga

[FOTO] Mučenje Reala! 'Kraljevi' do trijumfa preko Benzeme u sudačkoj nadoknadi; jedan od najzaslužnijih za preokret bio je Modrić

Nogometaši Reala pobijedili su u 27. kolu Primere na svom stadionu Elche s 2:1 i prestigli Barcelonu na drugom mjestu

Elche je čak i vodio pogotkom Calva u 61. minuti i taj rezultat je stajao sve do 74. minute kada je Benzema izjednačio na dodavanje Modrića, da bi Francuz u sudačkoj nadoknadi nakon dodavanja Rodryga postigao i pobjednički gol.

Luka Modrić je ušao u igru u 62. minuti i jedan je od najzaslužnijih za preokret.

Vodi Atletico s 62 boda i utakmicom manje od Reala, koji ima 57, dok je Barcelona treća s 56 bodova. Elche je 17. sa samo dva boda više od zone ispadanja.

U ranije odigranome dvoboju Alaves i Cadiz su odigrali 1:1. Domaći su poveli preko Joselua (36pen), a gosti izjednačili također golom iz penala Álexa (84).