serie a

[FOTO] Mourinhova šok-terapija nije djelovala; nakon što je izvrijeđao svoje igrače, oni su nastavili po starom...

13.02.2022 u 22:49

Sassuolo i Roma odigrali su odličnu utakmicu punu preokreta u 25. kolu talijanskog nogometnog prvenstva te na kraju podijelili bodove rezultatom 2:2

U utorak je Roma izgubila u Kupu od Intera 2:0, a bio je to 'okidač' za Josea Mourinha. Da, Portugalac je tada potpuno poludio na svoje igrače, a dio njegovog 'motivacijskog' govora procurio je u javnost.

'Želim znati zašto ste u utakmici u kojoj imate Inter protiv sebe us**li u prvih 10 minuta? I zanima me zašto ste se us**li u prvih 10 minuta utakmice s Milanom? Svi do jednog, bez iznimke', derao se u svlačionici Mourinho na svoje igrače te nastavio:

'Najveća mana čovjeka je kad nema mu*a ni karakter. Bojite li se ovakvih utakmica? Onda idite igrati Serie C. Tamo nema prvaka, nema vrhunskih stadiona, nema pritiska. Nemate ja*a! To je najgora stvar kod čovjeka', završio je svoj govor Mourinho.

Ponadao da će time kod svojih igrača dobiti barem neku reakciju, da će se možda trgnuti i napokon proigrati. A onda je došao nedjeljni susret 25. kola Serie A i gostovanje Rome kod Sassuola. Pitate se je li se nešto promijenilo u redovima 'vučice'?

Recimo to ovako - Sassuolo je bio puno bolji suparnik u prvih 45 minuta, zatresao je mrežu gostiju u samom otvaranju, ali je gol Traorea poništen zbog navodnog igranja rukom.

Na samom kraju prvog poluvremena Roma je dobila kazneni udarac nakon što je lopta pogodila u ruku Chirichesa, a siguran izvođač za 1:0 bio je Abraham (45+1-11m).

• +9
Sassuolo - AS Roma, Serie A, 13.2.2022. Izvor: EPA / Autor: ELISABETTA BARACCHI

Ipak, čim se krenulo u nastavak Sassuolo je zasluženo poravnao autogolom nakon što je Smalling (47-ag) nespretno reagirao na ubačaj Traorea. Loše je reagirao i golman Rui Patricio.

Sassuolo je poveo 2:1 preko Traorea (73), no u 78. minuti je ostao bez isključenog kapetana Ferrarija, a Roma je bod spasila golom Cristantea (90+4) koji j bio najviši u skoku nakon kornera debelo u sudačkoj nadoknadi.

Dojam je da će Mourinho ponovno imati puno toga za reći svojim igračima.

Sedma Roma sada ima 40 bodova, dva manje od gradskog rivala Lazija koji je šesti, dok je Sassuolo 12. s 30 bodova.