španjolska liga

[FOTO] Minimalna pobjeda Barcelone na teškom gostovanju u San Sebastianu; Real Sociedad nije iskoristio ponuđene prilike...

21.04.2022 u 23:56

Nogometaši Barcelone vratili su se na drugo mjesto ljestvice španjolskog prvenstva minimalnom 1:0 gostujućom pobjedom protiv Real Sociedada u San Sebastianu u posljednjoj utakmici 33. kola

Strijelac jedinog gola bio je Aubameyang već u 11. minuti. Do kraja prvog poluvremena još nekoliko dobrih šansi. Najbolju je imao napadač Real Sociedada Alexander Isak koji je u 43. minuti imao situaciju jedan na jedan s Ter Stegenom, no loptu je poslao pored gola.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Sociedad propušta još jednu veliku šansu. Sorloth je s nekoliko metara promašio prazan gol.

Barcelona je potom ostala bez Ronalda Arauja i Danija Alvesa koji s zbog ozljeda morali izaći iz igre. Real Sociedad je imao inicijativu, ali i samo još jednu dobru šansu koju je Ter Stegen čudesno odbranio.

S druge strane Gavi je imao jedan zicer, ali ni on nije bio precizan pa je do kraja ostalo 1:0 za Barcelonu.

• +14
Real Sociedad - Barcelona, španjolska liga, 21.4.2022. Izvor: EPA / Autor: Juan Herrero

S ova tri boda Barcelona je dostigla Sevillu koja je ranije u četvrtak kao gost nadigrala Levante 3:2, oba sastava sada imaju po 63 boda, dva više od četvrtog Atletica iz Madrida, a 15 manje od vodećeg Reala iz Madrida.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ubilježio je asistenciju za treći gol Seville. Rakitić je u 81. minuti izveo udarac s kuta, a Jules Kounde je pogodio za 3:1. Andalužani su vodili 2:0 golovima Jesusa Corone (14, 27), a za domaću momčad iz Valencije strijelci su bili Morales (22-pen) i Soldado (87). Morales je u 71. minuti promašio penal za Levante...