ENGLESKO PRVENSTVO

[FOTO] Manchester United s novim trenerom na klupi krenuo pobjedom, ali se mučio i nije oduševio; Tottenhamu treći trijumf u nizu

Njemački strateg Ralf Rangnick odradio je prvu utakmicu na svojoj novoj dužnosti, onoj trenera Manchester Uniteda. I premijera je bila uspješna

U dvoboju 15. kola engleske Premier lige Manchester United je na Old Traffordu svladao Crystal Palace 1:0, ali se prilično mučio kako bi uknjižio tri boda. Gosti su sve do 77. minute držali nulu, ali je tada gostujuću obranu ipak otključao Brazilac Fred koji je lijepo zabio za pozitivan start novog stratega na Old Traffordu.

Tottenham je upisao treću prvenstvenu pobjedu u nizu. Svladao je na svom stadionu Norwich 3:0, a golove su zabili Lucas Moura u prvom te Sanchez i Son u drugom poluvremenu.

Tottenham je uz utakmicu manje na petom mjestu, dok je Manchester United šesti.

Leeds se, pak, spasio domaćeg poraza od Brentforda koji je golovima Baptiste i Canosa vodio 2:1 sve do debelo u sudačkoj nadoknadi. No, Bamford je u 95. minuti zabio za barem jedan bod Leedsa.

• +5
Manchester United - Crystal Palace, Premiership, 2021/22. Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

Ezri Konsa bio je junak Aston Ville koja je u ogledu 15. kola engleske Premier lige, na domaćem terenu, pobijedila Leicester 2:1.

Gosti su poveli pogotkom Barnesa u 14. minuti. No, samo tri minute kasnije Konsa je zabio svoj prvi gol i izjednačio na 1:1, dok je u 54. drugi put svladao Schmeichela i time svojoj momčadi osigurao pobjedu.