[FOTO] Mainz uvjerljiv u Njemačkoj, veliki preokret u Španjolskoj

24.02.2023 u 23:14

Odigrane su četiri utakmice u Ligama petice

NJEMAČKA

U prvoj utakmici 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva Mainz 05 je kao domaćin svladao Borussiju iz Mönchengladbacha s uvjerljivih 4:0 Strijelci su bili Lee Jae-Sung (25), Ingvartsen (49), Ajorque (71) i Weiper (90+3).

Ovom pobjedom Mainz se odvojio od Borussije na ljestvici, sada je sedmi sa 32 boda, dok je Borussia ostala deveta sa 29. Na vrhu su Bayern, Borussia Dortmund i Union Berlin sa po 43 boda.

FRANCUSKA

Nogometaši Lillea u prvoj su utakmici 25. kola francuskog prvenstva kao domaćini preokretom svladali Brest sa 2:1. Gosti su poveli autogolom Djala (8-ag), no u nastavku su s dva gola glavom nakon kornera Diakite (60) i Ribeiro (80) domaći stigli do očekivana tri boda.

Peti Lille sada ima 44 boda, dok je Brest ostao 16. sa 20 bodova. Na vrhu je Paris SG sa 57 bodova, pet manje ima drugi Marseillea, a ta će se dva kluba sastati u nedjelju.

ENGLESKA

Fulham i Wolverhampton Wanderers su u uvodnoj utakmici 25. kola engleskog nogometnog prvenstva podijelili bodove igravši 1:1. Gosti su bili bolji u prvom poluvremenu i poveli golom Sarabije (23), no u nastavku su domaćni dominirali i poravnali preko Solomona (64).

Šesti Fulham ima 39 bodova, dok je Wolverhampton 15. sa 24. Vodi Arsenal sa 54 boda, dva manje uz utakmicu više ima drugi Manchester City.

• +3
Fulham - Wolverhampton, Premiership 2022/23. Izvor: Profimedia / Autor: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

ŠPANJOLSKA

U prvoj utakmici 23. kola španjolskog nogometnog prvenstva Betis je velikim preokretom kao gost svladao posljednji Elche sa 3:2.

Nakon prvih 10 minuta susreta domaći su vodili sa 2:0 preko Chavesa (7-11m) i Boyea (9), no u nastavku su vrlo brzo ostali s igračem manje, pa skrivili kazneni udarac kojega je Iglesias (65-11m) iskoristio za 2-1, ubrzo potom je Miranda (68) izjednačio na 2:2, da bi u završnici prvo Iglesias zapucao kazneni udarac, no u sudačkoj nadoknadi je Elcheu isključen još jedan igrač, a Betis je dobio i treći 11-erac iz kojega je Willian Jose (90+5-11m) osigurao preokret.

Peti Betis sada ima 40 bodova, dok je Elche uvjerljivo posljednji s devet bodova. Na vrhu je Barcelona sa 59 bodova, osam više od drugog Reala iz Madrida.