'STARA DAMA' SIGURNA

[FOTO] Juventus rutinski prošao gostovanje kod Sampdorije i nastavio lov na velikane iz Milana

30.01.2021 u 20:03

Talijanski nogometni prvak Juventus 2:0 pobjedom na gostovanju kod Sampdorije u Đenovi u susretu 20. kola popeo se na treće mjesto na ljestvici

Juventus je poveo golom Chiese u 20. minuti nakon lijepe akcije Betancura i Morate, da bi konačni rezultat postavio Ramsey u prvoj minuti sudačke nadoknade iz još jedne odlične akcije u kojoj su sudjelovali Cristiano Ronaldo i Cuadrado.

Juventus sada ima 39 bodova iz 19 odigranih susreta, odnosno sedam manje uz utakmicu manje od vodećeg Milana, koji je ranije u subotu kao gost svladao Bolognu sa 2:1 uz pogodak hrvatskog reprezentativca Ante Rebića, a dva manje od drugog Intera, koji će od 20.45 sati igrati protiv Beneventa.

• +3
Sampdoria - Juventus, 18. kolo HT Prve lige, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: LUCA ZENNARO

U Bologni je Rebić doveo Milan u vodstvo u 26. minuti najbrže reagiravši nakon što je vratar Bologne Skorupski obranio kazneni udarac Ibrahimoviću. Bio je to drugi ovosezonski prvenstveni pogodak Rebića koji je igrao do 62. minute.

Na 2:0 je iz još jednog kaznenog udarca za Milan povisio Kessie u 55. minuti dok je poraz Bologne ublažio Poli u 81. minuti. Mario Mandžukić igrao je za Milan od 73. minute. Sampdoria je 10. sa 26 bodova, a Bologna je 13. sa 20 bodova.