serie A

[FOTO] Juventus maksimalno olakšao posao Interu; Pirlova momčad doživjela neočekivani domaći poraz

21.03.2021 u 17:14

Iako je do kraja talijanskog prvenstva ostalo još 11 kola, prednost milanskog Intera sve je veća. A posao 'crno-plavima', maksimalno je olakšao Juventus neočekivanim domaćim 0:1 porazom od Beneventa

Pogodak odluke za prvu pobjedu Beneventa u povijesti protiv 'Stare dame' zabio je Adolfo Gaich u 69. minuti.

Juve je dominirao već dio utakmice, imao je premoć u posjedu lopte (68 / 32), više udaraca (23 / 7), više udaraca u okvir (9 / 1), te kornera (9 / 1), no bodovi odlaze u Benevento.

Gosti su osvojili tri boda iz jedinog udarca u okvir suparničkog gola, a pogodak je postigao argentinski napadač Gaich.

Nakon što je neočekivano ispao iz Lige prvaka od Porta, Juventus je ovim porazom praktički ostao bez izgleda za obranu naslova prvaka, dok su gosti osvojili važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Identičnim rezultatom su završile još dvije utakmice.

Lazio je na gostovanju pobijedio Udinese sa 1:0, a pogodak za tri boda zabio je Adam Marušić u 37. minuti.

Sampdorija je također, sa 1:0 porazila Torino, a gol odluke zabio je Antonio Candreva u 25. minuti.

U prvom nedjeljnom okršaju Atalanta je u gostima slavila kod Verone sa 2:0. Golove za goste zabili su Ruslan Malinovskyi u 33. minuti iz kaznenog udarca i devet minuta kasnije Duvan Zapata.

U momčadi Ivana Jurića nije nastupio Ivor Pandur, baš kao niti Boško Šutalo za goste, dok je Mario Pašalić za pobjednički sastav zaigrao od 64. minute.