derbi della capitale

[FOTO] Jose Mourinho izgubio veliki gradski derbi, Lazio je u golijadi na Olimpicu bio bolji od Rome; Napoli i dalje neporažen...

26.09.2021 u 20:33

U tradicionalno žestokom rimskom derbiju Lazio je pobijedio Romu. Dvoboj 6. kola talijanske Serie A završio je slavljem Lazija 3:2...

Lazio je poveo u 10. minuti kada je lijepu akciju zaključio Milinković-Savić udarcem glavom za 1:0. Buka navijača Lazija nije se ni stišala, a sijevnula je nova kontra Lazija koju je zaključio Pedro preciznim udarcem s vrha šesnaesterca za 2:0.

No, momčad Josea Mourinha se nije predavala i bila je to utakmica u kojoj je frcalo na sve strane i očekivalo se još dosta pogodaka. Tako je u završnici prvog dijela Roma smanjila, a nakon kornera je gol za 1:2 zabio Ibanez.

Lazio je dva gola plusa vratio u 63. minuti kada je maestralan dribling nakon kontre obavio Immobile te je sve pripremio strijelcu Felipeu Andersonu.

Ni taj gol nije srušio Romu koja je samo šest minuta kasnije smanjila na 2:3. Jedanaesterac je sigurno realizirao Veretout.

• +5
SS Lazio - AS Roma, Serie A, 26.9.2021. Izvor: Profimedia / Autor: Marco Iacobucci / IPA / PA Images / Profimedia

Iako su se do kraja nizale šanse na obje strane mreže se više nisu tresle i Lazio je napokon upisao pobjedu nakon četiri dvoboja u nizu bez pobjede. U prvenstvu je u tom razdoblju izgubio od Milana (0:2) te remizirao protiv Cagliarija (2:2) i Torina (1:1). U Europskoj ligi je, pak, izgubio kod Galatasarayja (0:1).

Za Lazio u igru nije ulazio hrvatski nogometaš Toma Bašić, a na ljestvici se Lazio svom velikom gradskom rivalu približio na bod minusa. Roma je ostala na četvrtom mjestu.

Nogometaši Fiorentine nastavili su dobar niz u uvodnom dijelu nove sezone te su u 6. kolu Serie A, na gostovanju, dobili Udinese 1:0.

Na Friuli stadionu Fiorentina je upisala četvrtu pobjedu sezone, a za nju je zaslužan srpski nogometaš Dušan Vlahović koji je u 16. minuti realizirao jedanaesterac što je bilo dovoljno za tri boda kluba iz Toskane.

Žestoka i napeta bila je utakmica Empolija i Bologne u kojoj je domaćin slavio 4:2. Novi prvoligaš je jako dobro otvorio ovu sezonu. Ovo mu je bila treća pobjeda, nalazi se u gornjem domu ljestvice, a golove su ovaj put za tri boda postizali Bonifazi (autogol), Pinamonti, Bajrami (jedanaesterac) i Ricci.

Bologna je osim propusnosti u obrani imala i prilično nesreće u napadu, jer je čak tri puta pogodila okvir vrata. Od toga je Arnautović dva puta pogađao ta nesretna mjesta, jednom iz jedanaesterca kod 1:0 za domaćina.

Sassuolo je upisao tek drugu pobjedu u sezoni te je 1:0 svladao posljednjeplasiranu Salernitanu. Jedini je gol postigao talijanski reprezentativac Berardi.

Napoli je i dalje jedina momčad Serie A koja se može pohvaliti savršenim učinkom na startu nove sezone.

U 6. kolu Napoli je na stadionu Diega Armanda Maradone pobijedio Cagliari 2:0 i time ostvario šestu pobjedu koja ga je vratila na vrh ljestvice.

U 11. minuti goste sa Sardinije je probio Osimhen, dok je u 57. minuti Insigne realizirao jedanaesterac za mirnu i rutinsku pobjedu Napolija.

Cagliari je i dalje bez pobjede te na pretposljednjem mjestu ljestvice, a ovo 6. kolo bit će zaokruženo u ponedjeljak utakmicom Venezije i Torina.