serie a

[FOTO] Inter slavio u gostima kod Empolija, a do novih pobjeda su stigli Lazio i Roma

27.10.2021 u 23:25

Talijanski nogometni prvak Inter slavio je na gostovanju kod Empolija 2:0 u susretu 10. kola Serie A, a pobjede su upisali i rimski klubovi, Lazio i Roma

Golove za milanski sastav zabili su Danilo D'Ambrosio (34) i Federico Dimarco (67). Dodajmo kako je domaćin od 53. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Samuele Ricci.

Marcelo Brozović je za Inter igrao do 72. minute, dok Ivan Perišić nije nastupio zbog ozljede.

Pobjede su ostvarili i rimski klubovi Roma i Lazio. Roma je na gostovanju porazila Cagliari 2:1, dok je Lazio kod kuće pobijedio Fiorentinu 1:0.

• +5
Empoli - Inter Milano, Serie A, 27.10.2021. Izvor: EPA / Autor: Claudio Giovannini

Cagliari je poveo u 52. minuti golom Leonarda Pavolettija, izjednačio je Ibanez u 70. minuti, a slavlje gostima donio je Lorenzo Pellegrini osam minuta kasnije.

U susretu između Lazija i Fiorentine presudio je gol Pedra u 52. minuti. Toma Bašić je za Lazio igrao od 79. minute.

Na ljestvici vodi Milan s 28 bodova ispred Napolija koji ima tri boda manje, te utakmicu manje. Treći je Inter s 21 bodom, a zatim slijede Roma (19), Atalanta (18), Lazio (17) i Juventus (15).