ht premijer liga

[FOTO] Infarktna utakmica Zadra i Splita; 'žuti' su do važne pobjede u gostima stigli nakon produžetka

26.04.2022 u 22:29

U posljednjem ogledu 8. kola Lige za prvaka Hrvatski Telekom Premijer lige za košarkaše, Split je pobijedio Zadar u gostima, nakon produžetka, 101:91 (24:19, 24:12, 18:29, 15:20; 20:10)

Splićani su vodili od početka utakmice te su nakon prve četvrtine imali pet koševa prednosti, a na odmor se otišlo uz 16 koševa razlike za goste (48:32).

No, u nastavku utakmice promijenila se slika na terenu i vrlo brzo se počela topiti prednost Splita. Na kraju treće dionice Zadar je došao na samo pet koševa zaostatka, a potom je serijom 8:0 u uvodu zadnje četvrtine i poveo 69:66.

Završnica je bila napeta, a domaćin je kod 81:81 imao posljednji napad za pobjedu kojeg nije realizirao Mavra. U produžetku su dominirala dvojica gostujućih igrača, Shorter i Ukić, koji su gostima osigurali vrlo vrijednu i važnu pobjedu.

Najbolji strijelac Zadra bio je Dominik Mavra s 22 koša, dok je Anthony Justin Carter dodao 18 uz sedam skokova i šest asistencija.

• +9
KK Zadar - KK Split; HT Premijer liga, Liga za prvaka, 26.4.202.. Izvor: Pixsell / Autor: Sime Zelic/PIXSELL

Splićane je predvodio sjajni Shannon Shorter koji je ubacio 35 koševa, a dodao je tome i 11 skokova te četiri asistencije. Roko Ukić je postigao 20 koševa uz pet dodavanja i četiri skoka.

Bila je ovo već šesta međusobna utakmica Zadrana i Splićana ove sezone te druga pobjeda Splita. U ABA ligi Zadar ima 2-0, dok su u domaćem prvenstvu sada izjednačeni na 2-2.

Na vrhu ljestvice Lige za prvaka sama je ostala Cibona s omjerom 24-6, dok Zadar i Split imaju 23-7. Slijede Cedevita Junior 18-12, Gorica 15-15 i Zabok 12-18