FRANCUSKO PRVENSTVO

[FOTO] Igor Tudor i Marseille preokretom do nove pobjede i bodovnog izjednačenja s bogatim PSG-om

10.09.2022 u 23:15

U utakmici 7. kola francuske Ligue 1 nogometaši Marseillea, koje vodi hrvatski trener Igor Tudor, pobijedili su na domaćem terenu Lille 2:1

Golom Brazilca Ismailyja gosti iz Lillea su poveli u 12. minuti, no Čileanac Alexis Sanchez je brzo imao spreman odgovor te je izjednačio u 26. minuti.

Trenutak odluke dogodio se u 61. minuti, a gol za novu pobjedu Marseillea postigao je Samuel Florent Gigot. Time je momčad Igora Tudora nastavila pratiti aktualnog prvaka PSG. Obje momčadi imaju po šest pobjeda i jedan remi te se zajedno nalaze na vrhu ljestvice. Lille je ostao na šestoj poziciji.

Ranije su novu pobjedu upisali nogometaši PSG-a koji su pred svojim navijačima svladali Brest s minimalnih 1:0.

Gol za šestu ovosezonsku pobjedu postigao je Neymar nakon točno pola sata igre, a u asistente se opet upisao Lionel Messi. Gosti su mogli do boda, ali u 71. minuti Alžirac Slimani nije realizirao jedanaesterac, obranio je njegov udarac Gigi Donnarumma.