VELIKA PRILIKA

[FOTO] Hrvatski branič Joško Gvardiol istaknuo ključni trenutak utakmice u Gradskom vrtu: Da smo to zabili, ali kako je, tako je...

11.10.2021 u 23:19

Hrvatska nogometna reprezentacija napravila je prvi 'kiks' u kvalifikacijama na Svjetsko prvenstvo u Kataru, odigravši samo 2:2 u osječkom Gradskom vrtu protiv Slovačke, koja je izgubila sve izglede za plasman na završni turnir, a dvoboj je prokomentirao Joško Gvardiol

Slovaci su dvaput vodili. U 20. minuti za 1:0 je glavom pogodio Ivan Schranz. Pet minuta poslije izjednačio je Andrej Kramarić. No, u 45. minuti je Slovake do novog vodstva doveo Lukaš Haraslin. Na izjednačenje je Hrvatska čekala do 71. minute, kad je iz slobodnog udarca pogodak postigao Luka Modrić.

'Dali smo sve od sebe, dali smo maksimum, mislim da su to navijači mogli vidjeti. Naročito po ovakvim uvjetima za igru noge se brzo umaraju i treba izdržati 90 minuta igre. Ostaje žal zbog ovog rezultata, ali imamo još dvije utakmice i ona zadnja protiv Rusije o svemu će odlučivati', rekao je branič Gvardiol za Novu TV te je dodao:

'Imali smo par prilika, ako se ne varam imali smo priliku u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je Kramarić pogodio stativu. Da smo to zabili sigurno bi nam bilo puno lakše ući u drugi dio, da bi ih više stisnuli, ali kako je, tako je.'

Gvardiol je pružio još jednu sjajnu partiju u dresu hrvatske nogometne reprezentacije.

'Osjećam se ugodno s Vidom i Ćaletom-Carom, dosta komuniciramo, puno mi olakšavaju.'

• +56
Hrvatska - Slovačka, nogomet, kvalifikacije za SP 2022., 11.10.2021. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Rusija je sada pobjegla na dva boda, tako da više nema prostora za kalkulacije, mora se ići na pobjede u dvije preostale utakmice.

'Imali smo takav mentalitet prije ove utakmice, ali večeras nije išlo. Sad se vraćamo u klubove, a kada se ponovno okupimo, vjerujem da ćemo ispuniti ono što svi želimo', zaključio je Gvardiol.

• +11
Navijači na utakmici Hrvatska - Slovačka Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Tako je Hrvatska pala na drugo mjesto u skupini, jer je Rusija s 2:1 svladala Sloveniju na gostovanju u Mariboru i sada ima 19 bodova iz osam nastupa, dva više od Vatrenih. Slovacima je bod iz Osijeka donio skok na treće mjesto sa 10 bodova, koliko ih imaju i četvrtoplasirani Slovenci. Po pet bodova imaju Malta na petom mjestu i Cipar koji je šesti.

Hrvatska će put prema povratku na čelno mjesto tražiti u studenome, kad su na rasporedu posljednja dva kvalifikacijska kola. Hrvatska će 11. studenoga gostovati na Malti, a 14. studenoga na Poljudu tražiti pobjedu protiv Rusije, kojom bi izborila izravan plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru.