kvalifikacije za EP, U-21

[FOTO] Bišćanova Hrvatska pregazila Litvu za skok na drugo mjesto, a onda nam Bosna i Hercegovina otvorila vrata Eura

17.11.2020 u 18:55

Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija pobjedom 7:0 protiv Litve zaključila je kvalifikacije 4 skupine za odlazak na EP, kojem će domaćini biti Slovenija i Mađarska. Škotska je izgubila u Grčkoj, što je Bišćanovoj momčadi osiguralo skok na drugo mjesto. No, i dalje čekamo rasplet po ostalim skupinama te se nadamo da će Hrvatska biti među pet najuspješnijih drugoplasiranih reprezentacija

Podsjetimo, plasman na EP koje će se iduće godine održati u Mađarskoj i Sloveniji izborit će devet pobjednika skupina, te pet najboljih drugoplasiranih reprezentacija.

Među pet su sigurno Portugal i Švicarska, a gotovo sigurno i Island kojem je otkazana utakmica s Armenijom. Taj bi dvoboj trebao biti registriran pobjedom Islanda koji će onda imati 15 bodova.

Za preostala dva mjesta borili su se Hrvatska, Belgija, Rumunjska i Poljska koje igraju kasnije. A Bišćanu i Hrvatskoj na ruku je išao rezultat iz Sarajeva gdje je Bosna i Hercegvoina sa 3:2 pobijedila Belgiju.

U odnosu na utakmicu protiv Škotske, u početnom sastavu nije bilo Adriana Šempera, Joška Gvardiola, Borne Sose, Darka Nejašmića, Sandra Kulenovića, Lovre Majera, Davida Čoline i Bartola Franjića.

Međutim, i bez njih 'mladi Vatreni' su odigrali sjajno i već nakon prvog poluvremena su osigurali pobjedu. U 13. minuti zabio je Špikić, u 29. minuti Musa je povećao na 2:0, dok je Šverko u 36. pogodio za 3:0. Posebno raspoložen za igru bio je debitant Marko Divković, pravo otkriće izbornika Bišćana, koji sjajno igra u slovačkom DAC-u.

U nastavku susreta odabranici Igora Bišćana zabili su još četiri gola za uvjerljivih 7:0. U nastavku su zabili Šutalo (57), Musa (67), Moro (70, 77). Gosti su od 73. minuti igrali bez isključenog Paulauskasa.

U drugom susretu Grčka je u Ateni pobijedila Škotsku sa 1:0 izbacivši Škote sa EP-a. Gostima je trebala pobjeda za osvajanje prvog mjesta u skupini, a nakon poraza pali su na treću poziciju.

Pogodak odluke zabio je Christopoulos u 27. minuti.

• +6
Hrvatska - Litva (U-21) Izvor: Cropix / Autor: Goran Sebelic / CROPIX

REZULTATI:

• HRVATSKA - Litva 7-0 (Špikić 13, Musa 29, 67, Šverko 36, Šutalo 57, Moro 70, 77)
  • Grčka - Škotska 1-0 (Christopoulos 27)