turska liga

[FOTO] Galatasaray slavio u derbiju posrnulih turskih velikana; Domagoj Vida odigrao svih 90 minuta za Bešiktaš

14.03.2022 u 20:54

U 29. kolu turskog prvenstva, velikom tamošnjem nogometnom derbiju, Galatasaray je na svom terenu pobijedio Bešiktaš 2:1

Junak pobjede Galatasarayja bio je 23-godišnji Akturkoglu koji je zabio oba gola za pobjednički sastav. Poentirao je u 22. i 32. minuti, a u oba slučaja je asistent bio Mostafa Mohamed.

Golom Yilmaza u 85. minuti Bešiktaš je smanjio, ali gosti više od toga nisu uspjeli napraviti.

Cijelu utakmicu za Bešiktaš je odigrao hrvatski reprezentativac Domagoj Vida. U prvom poluvremenu, kod 1:0 za Galatasaray, Vida se našao u dobroj prilici, ali nije uspio izjednačiti. Isto tako, u nastavku je, kod 2:0 za domaćina, sa same gol-crte spasio svoju momčad od novog primljenog gola.

• +7
Galatasaray - Bešiktaš, turska liga, 14.3.2022. Izvor: Profimedia / Autor: Seskimphoto / Seskimphoto / Profimedia

Napomenimo kako je ovo bio jedan od mirnijih derbija Galatasaraya i Bešiktaša, začudo bez crvenih kartona i s 'tek' sedam žutih...

Uvjerljivo najbolja momčad turskog prvenstva je Trabzonspor koji ima 70 bodova, odnosno petnaest više od Konyaspora. Osmi Bešiktaš ima 45, dok je Galatasaray na 11. mjestu i ima 38 bodova.