'fantje' krenuli silovito

[FOTO] Francuska bolja od Norveške, Slovenci zabili čak 51 gol klincima iz Južne Koreje, Šveđani razbili Makedonce, a Island je izgubio od Portugala...

Danas su odigrane prve utakmice u grupama E, F, G i H na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu

U derbiju 1. kola SP-a u Egiptu Francuska je pobijedila Norvešku 28:24. Bio je to okršaj osvajača medalja s posljednjeg SP-a u Njemačkoj i Danskoj gdje su Norvežani bili srebrni, a Francuzi brončani.

U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu igru (13:13), no u nastavku je Francuska na krilima sjajnog Wesley Pardina koji je sakupio čak 16 obrana bila bolja i zasluženo je osvojila prve bodove.

Najefikasniji u francuskim redovima bio je Kentin Mahe s devet, dok su Nedim Remili, Timothey N'Guessan i Hugo Descat zabili po četiri gola. Norvešku je vukao sjajni Sander Sagosen s 10 golova.

Slovenija je rutinski savladala Južnu Koreju, na kraju je bilo čak 51:29 za 'fantje'. Reprezentacija koju s klupe vodi Ljubomir Vranješ je imala prednost od prve do posljenje minute susreta i sasvim je zasluženo došla do pobjede u ovom dvoboju.

Treba istaknuti kako je ovo bio potpuno neravnopravni sraz jer ovo nije najbolja reprezentacija Južne Koreje. Najvažniji igrači nisu niti doputovali u Egipat već je doputovala vrlo mlada reprezentacija u kojoj je najstariji igrač 1998. godište!

Ti mladi i neiskusni Koreanci nisu imali rješenja za raspoložene Gajića i Janca koji su im zabili po 10 golova, dok je Mačkovšek zabio pet.

• +5
Francuska - Norveška, SP u rukometu, 14.1.2021. Izvor: EPA / Autor: Anne-Christine Poujoulat / POOL

U skupini E Švicarska je bila bolja od Austrije 28:25. Na poluvremenu je bilo 13:13, a u nastavku su Švicarci, koji su u Egipat stigli kao jedna od zamjena nakon otkaza SAD-a i Češke, ipak stigli do vrijedne pobjede.

Švicarce su do slavlja predvodili Andy Schmid sa sedam, te Lenny Rubin i Cedrie Tynowski s po šest golova, dok je u austrijskim redovima najefikasniji bio Robert Wener sa sedam golova.

U skupini G Švedska nije imala problema protiv Sjeverne Makedonija, koja je uskočila umjesto Češke, pobijedivši 32:20.

Hampus Wanne je zabio 11 golova za Švedsku, dok je Kiro Lazarov s pet golova bio najbolji u suparničkim redovima.

Najbolje tri izbrane vrste iz svake skupine idu u drugi dio natjecanja.