[FOTO] Čudesni Luka Dončić još jednom zaprepastio košarkaški svijet, a slovenski izbornik oduzeo mu apsolutni rekord

• D. S.
  • Zadnja izmjena 26.07.2021 22:08
  • Objavljeno 26.07.2021 u 22:08

Luka Dončić (22) je u prvoj utakmici Slovenije na košarkaškom turniru u Tokiju još jednom zaprepastio svijet

On je za 31 minutu igre sudjelovao u pobjedi Slovenaca nad Argentinom (118:100) s nevjerojatnih 48 poena, čemu je dodao i 11 skokova te 5 asistencija.

Čudesni Dončić je već do poluvremena nadmašio najbolji košgeterski učinak prvog dana natjecanja - Francuz Evan Fournier je u pobjedu nad reprezentacijom SAD-a ugradio 28 poena, dok je slovensko čudo od djeteta u prvih dvadeset minuta dvoboja s Argentinom na svom kontu imalo 31 poen, piše basketball.hr.

Ovim učinkom Dončić je već u svom debitantnskom nastupu na Olimpijskim igrama ušao u povijesne knjige. S 48 postignutih poena na jednom susretu dijeli drugo mjesto s Australcem Eddiejem Palubinskasom, koji je 1976. u Montrealu s jednakim brojem poena 'počastio' Meksiko.

• +3
Luka Dončić, Slovenija - Argentina Izvor: Profimedia / Autor: Aris MESSINIS / AFP / Profimedia

Apsolutni vladar ove ljestvice je Brazilac Oscar Schmidt, koji u deset najboljih individualnih učinaka ima čak sedam! Na košarkaškom turniru u Seoulu 1988. ubacio je 55 poena reprezentaciji Španjolske, no možda bi ga Dončić srušio da izbornik Aleksander Sekulić, kada je pobjeda bila sigurna, nije zadnjih nekoliko minuta ostavio svojeg najboljeg košarkaša na klupi.