ABA LIGA

[FOTO] Cibona se odlično držala do zadnje četvrtine, ali onda je posustala protiv Zvezde; Split slavio u Čačku

21.03.2022 u 21:41

Cibona je u ponedjeljak u utakmici 23. kola regionalne ABA lige doživjela poraz na svom terenu, bolja je od nje bila Crvena Zvezda sa 78:74 (20:12, 18:20, 16:24, 24:18).

U prekrasnoj atmosferi odlično ispunjene dvorane Vukovi su imali možebitnu pobjedu u rukama no presudile su izgubljene lopte te svakako kvaliteta protivnika. Svakako su ovakve igre razlog za zadovoljstvo te poziv navijačima da i ubuduće prate Cibose u što većem broju.

Zvezda je dobila prvu četvrtinu s osam razlike, a Cibona je bila bolja u drugoj te nakon treće čak došla u vodstvo, no onda su gosti zadnju četvrtinu dobili s čak osam razlike što je presudilo.

Najbolji pojedinac u redovima Cibone bio je Amar Gegić sa 19 koševa i sedam skokova, Danko Branković je dodao 17 koševa i šest skokova, a Toni Nakić 16 koševa. Crvenu Zvezdu su do pobjede predvodili Nikola Kalinić i Ognjen Dobrić sa po 14 ubačaja svaki.

'Čestitam Zvezdi na pobjedi. Hvala navijačima na fantastičnoj atmosferi i na dolasku kojim su nas pogurali u mnogim trenucima. Odlučile su tri serije Zvezde, prva od 11:0 u prvoj četvrtini, u drugoj četvrtini 10:0 te u trećoj također 10:0. Na kraju smo došli do toga da igramo na jednu loptu no previše je tih 30 poena za nadoknaditi. Imali smo svoje šanse otišli na 68:67 i izgubimo ključan skok iz kojega se oni vrate. Svakako da ima tu dobrih stvari, kada prespavam puno ću više vidjeti, sada sam razočaran sa sportske strane iako sam ponosan na svoje dečke. Ako bi igrali ovako 'napaljeni' u svakoj utakmici pitam se što bi bilo protiv FMP-a ili nekoga drugog', rekao je nakon utakmice Cibonin trener Gašper Okorn.

• +13
ABA liga, 23. kolo: Cibona - Crvena zvezda Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

U ranije odigranoj utakmici Split je u Čačku svladao Borac sa 64:59 (18:18, 13:15, 19:12, 14:14).

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su Splićani uspjeli nadoknaditi zaostatak od dva koša te preokrenuti rezultat u svoju korist, a prednost su uspjeli sačuvati do kraja.

Do pobjede su Split vodili Toni Perković sa 16 koševa i osam skokova te Karlo Žganec koji je ubacio 13 koševa i ugrabio isto toliko skokova. Maj Kovačević je dodao devet koševa i 13 skokova, a Nejc Barič devet koševa i deset asistencija.

Najbolji u redovima poražene momčadi bio je Lautaro Lopez koji je utakmicu završio sa 13 koševa i devet skokova, a Hunter Hale i Duda Sanadze su ubacili svaki po deset koševa.