španjolska liga

[FOTO] Barcelona je tek u sudačkoj nadoknadi zabila za pobjedu protiv najslabije momčadi španjolskog prvenstva

10.04.2022 u 23:11

Nogometaši Barcelone gostovali su kod Levantea u 31. kolu španjolske La Lige te se iz Valencije vraćaju s tri boda koja su osigurali golom De Jonga za pobjedu 3:2 u 92. minuti

Sve uzbudljivo u susretu pretposljednje momčadi na ljestvici i Barcelone dogodilo se u nastavku kada je postignuto svih pet golova, a dosuđena su i čak tri jedanaesterca, svi za Levante! Domaćin je dva iskoristio, dok u 56. minuti, kod 1:0 Roger Marti nije bio uspješan.

Barcelona je uspjela brzopotezno okrenuti 0:1 u 2:1 golovima Aubameyanga u 59. i Pedrija u 63. minuti. Ipak, u 83. minuti Lenglet je napravio nepromišljeni prekršaj, a Melero je pogodio s bijele točke za 2:2. Ni tu nije bio kraj drame na ovoj utakmici jer Barcelona je ipak imala zadnju riječ.

U 92. minuti je Jordi Alba lijepo ubacio, a Luuk de Jong glavom pogodio za pobjedu Barcelone koja se na ljestvici opet popela na drugo mjesto i ima isti broj bodova kao treća Sevilla, s tim da Katalonci imaju utakmicu manje.

• +9
Levante - FC Barcelona, španjolska liga, 10.4.2022. Izvor: Profimedia / Autor: JOSE JORDAN / AFP / Profimedia

Golom u 89. minuti Wu Leija Espanyol je na domaćem travnjaku svladao Celtu 1:0, dok je Elche poveo protiv Real Sociedada 1:0 golom Carrilla, ali su gosti iz San Sebasitana okrenuli rezultat u svoje slavlje od 2:1. Već do kraja prvog dijela bilo je 2:1 za Real Sociedad, a strijelci su bili Sorloth u 31. i Le Normand u 39. minuti.

Real Sociedad je šesti te ima dva boda manje od Betisa, odnosno, tri od madridskog Atletica.