la liga

[FOTO] Atletico se preko Betisa probio u zonu Lige prvaka, Vrsaljko se ponovno ozlijedio; Barca preokretom stigla do 3. mjesta

06.03.2022 u 23:28

Nogometaši Atletico Madrida pobijedili su na gostovanju u Sevilli ekipu Betisa 3:1 u derbiju 27. kola španjolske Primere i tako došli do četvrtog mjesta

Portugalac Joao Felix je već u drugoj minuti doveo goste u vodstvo, a gol za tim iz Seville je u petoj minuti nadoknade prvog dijela postigao Cristijan Tello. Svoj drugi gol na meču Felix je upisao u 61. minuti, da bi konačan rezultat u 80. postavio Francuz Thomas Lemar. Aktualni prvaci sada se nalaze na četvrtom mjestu Primere sa 48 bodova, dok je Betis pao za jedno mjesto i sada je na petoj poziciji sa 46 bodova.

Šime Vrsaljko je započeo dvoboj, ali je u 23. minuti morao izaći iz igre zbog ozljede.

• +2
La liga: Real Betis - Atletico Madrid Izvor: Profimedia / Autor: CRISTINA QUICLER / AFP / Profimedia

Nogometaši Barcelone preokretom su slavili u 27. kolu La Lige u gostima kod Elchea s 2:1.

Elche je poveo u 44. minuti preko Fidela, koji je kaznio lošu povratnu loptu Pedrija, ali su izjednačili pogotkom Ferrana Torresa (61). Šest minuta prije kraja Katalonci su došli do pobjede golom iz jedanaesterca Memphisa Depaya nakon igranja rukom Antonija Barragana u svom kaznenom prostoru.

• +6
La liga: Elche - Barcelona, 6.3.2022. Izvor: EPA / Autor: BIEL ALINO

Nogometaši Celte pobijedili su na svom terenu Mallorcu sa 4:3. Domaći su poveli golom Tiaga Gallarda u 13. minuti, a četiri minute kasnije izjednačio je Giovanni Alessandro Gonzalez . Denis Suarez je vratio prednost Celte u 25. minuti, ali su gosti izjednačili golom Josepha Aidoua u 49. minuti. U 61. minuti Jago Aspas je treći put doveo momčad iz Viga u vodstvo, a u 86. minuti drugi žuti karton zbog igranja rukom dobio je igrač domaćih Hugo Maljo. Salva Sevilla je minutu kasnije izjednačio iz jedanaesterca, a do kraja susreta pobjedu Celti donio je Aspas u sedmoj minuti dodatka iz jedanaesteraca.

Celta je 10. na ljestvici Primere s 35 bodova, a Mallorca 16. s 26 bodova.

Ranije je Cadiz kod kuće svladao Rayo Vallecano s 2:0 golovima Alcaraza (55) i Idrissia (63).