ENGLESKO PRVENSTVO

[FOTO] Arsenal pokazao zube i iznenadio Leicester City u gostima; domaćin je poveo, ali je uslijedio sjajan preokret 'topnika'

28.02.2021 u 15:50

U utakmici 26. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je došao do pobjede u Leicesteru, gdje je s 3:1 nadigrao Leicester City

Domaća momčad je povela pogotkom Tielemansa već u 6. minuti, ali je golovima Davida Luiza u 39. minuti te Lacazettea iz kaznenog udarca u drugoj minuti sučevog dodatka Arsenal već do poluvremena došao u prednost. Pobjedu 'topnika' potvrdio je Nicolas Pepe golom u 52. minuti.

U nedjeljnom dvoboju Crystal Palacea i Fulhama nije bilo pogodaka.

• +6
Leicester City - Arsenal, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Michael Regan / POOL

Arsenal je s 37 bodova došao do 10. mjesta, dok je Leicester ostao na trećoj poziciji s 49 bodova, koliko ih ima i drugoplasirani Manchester United, ali s utakmicom manje. Vodeći Manchester City ima 62 boda.

Fulham je s 23 boda ostao u zoni ispadanja na 18. mjestu, a Crystal Palace je na 13. poziciji s 33 boda.