serie a

Fiorentina pred svojim navijačima uvjerljiva protiv najlošije momčadi Serie A

03.12.2023 u 18:29

U susretu 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je na svom terenu sigurno svladala posljednju Salernitanu 3:0

Domaći su u otvaranju stigli do prednosti od 2:0 golovima Beltrana (6-11m) i Sottila (18), a konačni je rezultat postavio Bonaventura (56).

Josip Brekalo ušao je u igru za Fiorentinu u 73. minuti, dok je Domagoj Bradarić odigrao čitav susret za Salernitanu.

Fiorentina je ovom pobjedom stigla na peto mjesto s 23 boda, jednim manje od četvrtog Napolija, dok je Salernitana i dalje na dnu s osam bodova.

Ranije u nedjelju Lecce i Bologna su odigrali 1:1. Bologna je povela golom Lykogiannisa (68), a Lecce je poravnao iz penala kojeg je zabio Piccoli u 10. minuti nadoknade. Marin Pongračić je odigrao cijeli susret za Lecce koji je 13. sa 16 bodova, a Nikola Moro je ušao mu igru za goste, koji su osmi s 22 boda, u 58. minuti.

U derbiju momčadi sa začelja prvenstvene ljestvice Udinese (16.) i Verona (18.) odigrali su utakmicu s čak šest golova, ali bez pobjednika. Za domaće su zabijali Kabasele (16) i Lucca (30, 72), a za goste Đurić (37-11m), Ngonge (61), Henry (90+7).

Na vrhu je Juventus s 33 boda, jedan manje uz utakmicu manje ima drugi Inter.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati