serie a

Fiorentina je do gostujuće pobjede stigla golom iz penala u 102. minuti utakmice

23.05.2024 u 23:21

U prvom susretu posljednjeg, 38. kola talijanskog nogometnog prvenstva Fiorentina je na gostovanju pobijedila Cagliari 3-2 postigavši pobjednički gol u 12. minuti sudačke nadoknade iz jedanaesterca

Giacomo Bonaventura je doveo "Viole" u vodstvo u 39. minuti, no domaćin je okrenuo rezultat preko Alessandra Deiole (64) i Kingstona Mutandwa (85).

Fiorentina je uspjela izjednačiti u 89. minuti golom Nicolsa Gonzaleza, a potom izboriti pobjedu iz jedanaesterca kojeg je Arthur Melo realizirao u 12. minuti nadoknade.

Cagliari je na 15. mjestu s 36 bodova, dok je Fiorentina osma s 57 bodova.

I dok je za Cagliari sezona završila, Fiorentinu još očekuju dvije utakmice. U srijedu, 29. svibnja finale Konferencijske lige protiv Olympiakosa, a potom 2. lipnja odgođeni dvoboj protiv Atalante.