MAXtv PRVA LIGA - 22. KOLO

Fernandesova dva gola za pobjedu protiv Splita; Mršiću otkaz

15.02.2014 u 18:23

Nogometaši Dinama s 2:1 pobijedili su Split u sklopu 22. kola MAXtv Prve lige. Gosti su pveli golom Kvesića, no onda je Čileanac Fernandes donio preokret Mamićevoj momčadi. Tijekom večeri čelnici Splita svom su treneru Stanku Mršiću uručili otkaz

Baš kao što su bile i prethodne dvije utakmice ovih klubova, a obje su završile 1:0 pobjedama domaćina, tako je i ova bila tvrda, neizvjesna... Posebice u prvom dijelu, u kojem je Split bio posve ravnopravan suparnik, a što je vidljivo i iz podatka da su u Mršićevi igrači u prvih 20-tak minuta dali puno više posla Ježini nego 'modri' igrači Vukoviću.

Bolju igru Split je naplatio u 19. minuti, kada je jedan ubačaj s lijeve strane Bagarić propustio Kvesiću, a ovaj lijepim volej-udarcem smjestio u malu mrežicu novog Dinamovog vratara Antonija Ježine.

Dinamo - Split 0:1 (Kvesić, 19')

Bio je to signal domaćinima da se trgnu, prebace u brzinu više i već nakon desetak minuta, točnije u 28., preko Fernandesa stigli su do izjednačenja.

Dinamo - Split 1:1 (Fernandes, 28')

Do kraja poluvremena obje su momčadi imale po jednu dobru priliku, no ni Soudani za Dinamo, a ni Kvesić za Split nisu bili precizni.

U nastavku je sve brzo sjelo 'na svoje mjesto', baš onako kako je Zoran mamić najavljivao uoči nastavka sezone. Podsjetimo, tada je rekao - želimo sve pobjede do kraja

Fernandes
ga je očito poslušao i u 53. minuti, nakon Cleytonovog proigravnja lijepim i odmjerenim udarcem pogodio je za konačnih 2:1.

Dinamo - Split 2:1 (Fernandes, 53')

Ovom pobjedom Dinamo je nastavio pobjedničku seriju započetu u Puli, dok se Split mora čupati u sljedećim kolima jer, iako su igrali protiv Hajduka i Dinama, na dva uzastopna poraza nisu računali.

Istra 1961 Lokomotiva 2:4
Dinamo Zagreb Split 2:1