osigurali ostanak

Fenomenalni Rudeš još jednom srušio Hajduk i izbacio ga iz utrke za titulu

06.05.2018 u 19:06

U posljednjoj utakmici 33. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Rudeš je kao domaćin svladao Hajduk 2:1 i s tri nova boda praktički osigurao ostanak u ligi. Hajduk je pak ovim porazom ispao iz utrke za naslov prvaka, ali je ujedno propustio priliku 'preskočiti' Rijeku i zauzeti drugo mjesto iza vodećeg Dinama...

Rudeš je poveo u 14. minuti iz protunapada kojega je golom okrunio Anderson. Nije imao nikakvih problema svladati istrčalog Leticu. Bio je to popriličan šok za 'bile' koji su u nastavku utakmice dominirali i prijetili, no Rudeš se sjajno držao.

Izvor: Društvene mreže / Autor: youtube

Hajduk je nakon brojnih propuštenih prilika uspio poravnati u 78. minuti kada je Hamza bio najviši u skoku pred domaćim golom i glavom poslao loptu u mrežu.

No, samo pet minuta potom Galilea se najbolje snašao u velikoj gužvi pred vratima Hajduka nakon kornera za Rudeš i osigurao pobjedu svojoj momčadi.

Ovo je bila druga pobjeda Rudeša protiv Hajduka, u prosincu prošle godine Rudešani su slavili na Poljudu sa 3:2.

• +11
Hrvatski Telekom Prva liga, 33. kolo, NK Rudeš - HNK Hajduk Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

Pred 2.000 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulici sudio je Vidulin iz Kanfanara.

Osmoplasirani Rudeš sada ima 33 boda, čak sedam više od devete Istre 1961, a osam više od posljednje Cibalije. Hajduk je propustio priliku vratiti se na drugo mjesto, ostao je treći sa 62 boda, jednim manje od druge Rijeke, a osam manje od vodećeg Dinama.

Rudeš-Hajduk2:1