nba liga

Fenomenalni Luka Dončić 'preskočio' Magica i LeBrona; Lakersi stigli do prve pobjede, Bojan Bogdanović ozlijeđen

26.10.2019 u 08:55

Košarkaši Utah Jazza poraženi su 95:86 na gostovanju kod Los Angeles Lakersa, a najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović nije igrao zbog ozljede lijevog skočnog zgloba koju je zaradio na otvaranju sezone

Lakersi su tek u završnici treće četvrtine prelomili utakmicu u svoju korist. Početkom četvrte četvrtine prednost Lakersa je dostigla +22 i tada je bilo jasno da će LeBron i društvo upisati pobjedu.

LeBron James je predvodio Lakerse s 32 koša, 10 asistencija i sedam skokova, dok je odličnu partiju pružio i Anthony Davis koji je ubacio 21 koš uz sedam skokova.

Bojan Bogdanović zbog ozljede zgloba nije igrao za Utah.

Phoenix Sunsi su poraženi 108:107 u produžetku na gostovanju kod Denvera. Dario Šarić je bio u početnoj postavi Sunsa te za 31 i pol minutu postigao šest koševa u lošoj šuterskoj večeri (3/11), čemu je dodao osam skokova i dvije asistencije. U redovima Nuggetsa su se istakli Jamal Murray i Nikola Jokić. Murray je bio najefikasniji s 27 koševa, dok je Jokić upisao tripl-double s 23 koša, 14 skokova i 12 asistencija.

Izvor: Wochit / Autor: tportal.hr

Prvu pobjedu u sezoni ostvario je Portland, koji je slavio na gostovanju kod Sacramenta 122:112. Mario Hezonja je za 17 i pol minuta u igri ubacio pet koševa (šut 2/3), uz četiri skoka i jednu osvojenu loptu.

Pa ipak, zvijezda dana je Luka Dončić. Mladi Slovenac je uz triple-double (25 koševa, 10 skokova, 10 asistencija) odveo svoje Maverickse do trijumfa nad Pelicansima. Odličan je u Dallasu bio i Porzingis koji je ubacio 24 koševa.

Slovenac tako ostvario deveti triple-double u NBA karijeri te postao prvi igrač u povijesti lige mlađi od 21 godine koji je triple-double ubilježio u jednoj od prve dvije utakmice sezone. Na popisu 20-godišnjaka s najviše triple-double učinaka iza sebe je ostavio velikane kao što su Magic Johnson (7) i LeBron James (5).