NBA liga

Fenomenalni Crnogorac Vučević srušio LA Clipperse!

07.11.2013 u 08:58

Košarkaši Indiane Pacersa ostali su savršeni i nakon pete utakmice nove sezone NBA lige. Indiana je u svom Bankers Life Fieldhouseu dočekala Chicago i slavila s 97:80

Konačna odluka o pobjedniku pala je tek u posljednjoj četvrtini kada je Indiana napravila seriju od 10-0 i odljepila se na dvoznamenkastu razliku. Pacerse je do pobjede predvodio Paul Geroge s 21 poenom, šest skokova i tri asistencije, no pomoć je dobio i od svojih suigrača.

David West pridodao je 17 poena i 13 skokova, Lance Stephenson 15 poena, dok je Roy Hibbert zabilježio osam poena, 10 skokova i čak pet blokada!

Igrači Chicaga nisu bili previše šuterski raspoloženi (35.6 posto iz igre), pa su tako najbolji strijelaci bili Derrick Rose i Luol Deng sa po 17 poena, ali su za to kombinirano potrošli čak 33 lopte!

Monstruoznu je utakmicu u pobjedi svog Orlanda nad moćnim Los Angeles Clippersima odigrao crnogorski centar Nikola Vučević. On je za 38 i pol minuta na parketu zabilježio 30 poena i 21 skok! Magic je, sa svega devet raspoloživih igrača u rosteru, slavio s 98-90.

Kod Clippersa, koji su u jednom trenutku gubili sa 17 razlike, je najefikasniji bio Blake Griffin s 23 poena i 13 skokova, a solidni su bili i Chris Paul, te J. J. Redick s 18, odnosno 17 poena.

Milwaukee je pred svojim navijačima slavio protiv Clevelanda 109-104, a za goste je prve poene u NBA ligi upisao prvi pick ovogodišnjeg NBA drafta Anthony Bennett. Nakon nešto malo više od dvije minute igre u drugoj četvrtini Bennett je stavio tricu. Susret je završio sa šutom iz igre 1-5, dok mu je sveukupni u prvih pet utakmica mizernih 1-20!

Milwaukee je do pobjede predvodio O. J. Mayo s 28 poena, dva skoka i tri asistencije, a pomoć od 23 poena i četiri asistencije je dobio od Garyja Neala. Recimo i da se u pauzi između prve i druge četvrtine od domaćih navijača oprostio Michael Redd (11 sezona u Bucksima), koji je obznanio definitivni odlazak u mirovinu.

Od ostalih utakmica izdvojimo još pobjedu Golden State Warriorsa na gostovanju kod Minnesota 106-93. 'Mašinerija' trenera Marka Jacksona i dalje radi besprijekorno, pa je tako u sinoćnjem susretu Klay Thompson ubacio 30 koševa, David Lee 22 (uz 15 skokova), a Andre Iguodala 20. U momčad se nakon ozljede vratio i Harrison Barnes koji je pridodao 14 poena u isto toliko minuta na parketu.