košarkaška euroliga

Fenerbahče u Istanbulu pobijedio Olympiakos te izborio 'majstoricu'

05.05.2023 u 22:52

U četvrtom susretu četvrtfinala Eurolige, košarkaši Fenerbahčea su u Istanbulu pobijedili Olympiakos 73:69 te u seriji na tri pobjede izjednačili na 2-2. Odlučujuća peta utakmica na rasporedu je 9. svibnja u Pireju...

Utakmica u Istanbulu bila je gotovo izjednačena tijekom svih 40 minuta, a domaćini su do najveće prednosti na utakmici stigli tek u samoj završnici (70:63).

Olympiakos je otvorio utakmicu serijom 5:0, no vrlo brzo je i Fener stigao do pet koševa razlike (12:7). U nastavku četvrtine gledali smo izjednačenu igru, pa je prva dionica završila 18:17 za domaći sastav.

U drugoj dionici turska momčad je povela s pet razlike (32:27), ali su u završnici gosti okrenuli rezultat u svoju korist (33:32). Veći dio treće četvrtine Olympiakos je bio u prednosti, u pojedinim trenucima i s pet koševa razlike, međutim Fenerbahče je smanjio na svega koš minusa (48:49).

Prvi dio posljednje četvrtine je pripao domaćinu (56:51), no gosti su okrenuli u +2 (58:56). Četiri minute prije kraja domaćin je poveo 62:60 i više nije ispuštao prednost. Fener je minutu i pol prije kraja stigao do +7 (70:63) što se pokazalo kao nenadoknadiv zaostatak za goste.

Fenerbahče su do pobjede predvodili Dyshawn Pierre sa 17 koševa, Tyler Dorsey sa 16, te Nigel Hayes-Davis s 12 koševa. Kod Olympiakosa najefikasniji su bili Shaquielle McKissic s 20 koševa, te Isaiah Canaan i Moustapha Fall s po 12 koševa.

Peta utakmica odlučivat će i u susretima između Real Madrida i Partizana, te Monaca i Maccabi Tel Aviva, dok je do sada Final Four izborila jedino Barcelona porazivši Žalgiris 3-0 u pobjedama.

Olympiakos i Fenerbahče će pitanje putnika na Final Four razriješiti 9. svibnja u Pireju, dan kasnije petu utakmicu u Madridu će igrati Real Madrid i Partizan, a u Fontvieilleu Monaco i Maccabi Tel Aviv.

Završni turnir Eurolige je od 19. do 21. svibnja u Kaunasu.