DAVIS CUP

Federer pometen kao malo kada u karijeri!

21.11.2014 u 19:05

Roger Federer odradio je sjajnu sezonu koju je završio kao drugi igrači svijeta, malo iza Novaka Đokoivća. No, ozljeda zbog koje je propustio finale Mastersa bila je očita i u Davis Cupu, gdje je vrlo uvjerljivo poražen protiv Gaela Monfilsa u dvoboju Francuske i Švicarske

S glatkih 3:0 u setovima (6:1, 6:4, 6:3) Gael Monfils savladao je Rogera Federera i tako izjednačio rezultat u finalu Davis Cupa na 1:1, nakon što je Wawrinka u prvom susretu pobijedio Tsongu.

Puno lošije kretanje Rogera Federera presudilo je ovaj dvoboj, a Švicarac tijekom cijelog susreta nije niti jednom oduzeo servis svome protivniku, koji je zato čak pet puta oduzimao servis svjetskom broju dva.

U prvom je setu potpuno dominirao francuski igrač, da bi i na samom početku drugog seta oduzeo prednost servisa svome protivniku. U trećem je to učinio kod rezultata 2:2 i tako došao do uvjerljive pobjede.

Sutra je na rasporedu susret parova, a biti će vrlo zanimljivo vidjeti koje će igrače na teren poslati izbornici...