08.08.2016 u 21:55

• +4

MAXtv Prva liga, 4. kolo: Hajduk - Istra

Izvor: Cropix / Autor: Nikola Vilic / CROPIX

Nogometaši Hajduka ostvarili su sigurnu pobjedu protiv Istre u 4. kolu MAXtv Prve lige. Slavili su Splićani na Poljudu rezultatom 4:0 te tako ostali bez izgubljenog boda na otvaranju nove sezone...

Pušnikov Hajduk je impresivan ovog ljeta. Stigao je Hajduk ove nedjelje do svoje šeste pobjede u nizu u svim natjecanjima, a u MAXtv Prvoj ligi i dalje ne zna za izgubljene bodove te s puno samopouzdanja čeka ključne utakmice koje mu slijede sljedećih tjedana. Protiv Istre Splićani nisu imali nikakvih problema i zasluženo su stigli do uvjerljivog trijumfa.

Gledatelji na Poljudu imali su prilike uživati u učinkovitom nastupu svojih ljubimaca. Hajduk u prvom poluvremenu nije stvorio mnogo pravih prilika protiv čvrste Istre, no dočekao je pogrešku Jurkića u 43. minuti koji je neoprezno srušio Tudora u kaznenom prostoru. Frank Ohandza iz penala je postigao svoj drugi pogodak ove sezone.

U drugom dijelu Istra je znala da se mora malo otvoriti kako bi izbjegla poraz i to nije dobro ispalo za goste. U 60. minuti Maganto je odličnom loptom u prostor proigrao Antu Ercega koji je zaobišao Ivešu i udvostručio prednost Hajduka.

U 69. minuti Splićani su zabili svoj najljepši pogodak. Bilo je to djelo Frana Tudora koji je petom proslijedio u mrežu prizemno ubacivanje.

Najbolniji trenutak za Istru dogodio se u 78. minuti, kada je Žižić pokušao izbiti jednu loptu iz opasne zone, ali je prevario Ivešu i poslao ju u vlastitu mrežu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, ali Hajduk je svejedno stigao do svoje najuvjerljivije pobjede ove sezone. I dalje je stopostotan u domaćem prvenstvu i približio se Rijeci na bod zaostatka s utakmicom manje. Već u srijedu u derbiju protiv Dinama saznat ćemo je li zaista tako moćan i može li kandidirati za naslov prvaka. U svakom slučaju, 'modrima' je protiv Istre poslao prijeteću poruku...