senzacija u kranjčevićevoj

Rudeš šokirao Rijeku, pobijedio je aktualnog prvaka 4:2 i pobjegao s dna ljestvice

13.04.2018 u 20:33

Nogometaši Rudeša priredili su iznenađenje pobijedivši u susretu 29. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Rijeku. Rudešu je ovo bila treća pobjeda, više nije posljednja momčad lige...

Rudeš i Rijeka odigrali su zanimljivu utakmicu sa šest golova, dva crvena kartona i jednim kaznenim udarcem.

Domaćin je nakon svega pet minuta vodio 2:0, Rijeka je dva puta smanjivala na gol zaostatka, ali je Rudeš zabio i četvrti gol čime je osvojio iznimno važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Rudeš je ovom pobjedom pobjegao sa začelja ljestvice, a 'fenjer' je prepustio Cibaliji.

Rudeš je poveo već u 2. minuti utakmice golom Borevkovića.

Autor: youtube

Riječani su ostali u potpunom šoku, nisu se uspjeli ni konsolidirati, pa je već u 4. minuti Rudeš povećao svoje vodstvo, za 2:0 zabio je Kamenar.

Rijeka je smanjila u 33. minuti preko Hebera kojem je to bio 16 gol ove sezone u prvenstvu.

Odmah na početku nastavka, u 49. minuti, Rudeš je povećao svoje vodstvo, za 3:1 zabio je Budimir.

Nadu aktualnom prvaku vratio je Pavičić u 61. minuti.

No, samo pet minuta kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Župarić koji je pritom skrivio kazneni udarac. Jedanaesterac je sigurno realizirao Budimir za 4:2 postigavši svoj 13. ligaški pogodak.

Do kraja utakmice i Rudeš je ostao s igračem manje nakon što je u 87. minuti 'pocrvenio' Pavić.

• +6
NK Rudeš - NK Rijeka 4:2 / 29. kolo HT Prve lige Izvor: Cropix / Autor: Damir Krajac / CROPIX

Rudeš je tako upisao treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu i više nije posljednja momčad lige! Iza sebe je sada ostavio i Istru 1961 i Cibaliju.