IZ SVLAČIONICE PORAŽENIH

Evo što misle francuski rukometaši o hrvatskom trijumfu

24.01.2013 u 10:46

Francuski rukometaši nisu skrivali svoje razočaranje nakon poraza od Hrvatske (30:23) u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva, ali su i oni priznali superiornost protivnika

Jedan od ponajboljih u francuskim redovima bio je pivot Cedric Sorhaindo, ali nije to bilo dovoljno.

'Dogodilo se je točno ono što nismo željeli. Hrvati su bili pravi. Vratili smo se u drugom poluvremenu i očekivali smo kako bi mogli puknuti, ali nismo postigli cilj. Moramo naučiti prihvatiti poraz,' rekao je Sorhaindo, a slično je razmišljao i vanjski igrač Xavier Barachet.

'Nismo našli kolektivno rješenje. Hrvatska obrana bila ja agresivna, a kada su stigli do prednosti teško se bilo vratiti. Kada smo i pronašli rješenje događale su se pojedinačne pogreške. Mirko Alilović je bio odličan, Hrvatska je bila bolja od nas i poraz je logičan. Zaslužili su pobjedu,' priznao je Barachet.

Vratar Thierry Omeyer, koji je proteklih godina bio 'crna mačka' za hrvatske rukometaše, nije bio presretan.

'Razočaran sam. Došli smo s velikim ambicijama, imali smo fizičku snagu, ali nismo bili dovoljno dobri u nekim elementima,' bio je kratak Omeyer.

Daniel Narcisse se nije proslavio s vanjskih pozicija.

'Ideja je bila nametnuti agresivnu igru, staviti u svijest suparnika da posumnja u svoje sposobnosti. No to nije uspjelo nama nego protivniku. Čestitam Hrvatskoj na velikoj utakmici,' poručio je Narcisse.

Nikola Karabatić nije bio na svojoj razini.

'Bio je to zapravo vrlo izjednačen dvoboj. Poveli smo, ali se nismo odlijepili. Hrvatska se vratila, dobila samopouzdanje i nakon toga postalo je teško. Hrvati su drugo poluvrijeme odigrali jako dobro. Bili su bolji od nas. Nakon svega, mi smo, a ne oni, potonuli na fizičkom planu.'