TRIJUMF CITYJA

Evo kako su Toure i Tevez golčinama slomili Chelsea!

24.02.2013 u 16:52

U nedjeljnom derbiju 27. kola prve engleske nogometne lige aktualni je prvak, Manchester City, na Etihadu svladao europskog prvaka Chelsea s 2-0

'Građani' su od početka utakmice stajali daleko bolje na travnjaku od londonskog sastava, ali su se u 52. minuti, nakon nespretne intervencije vratara Joea Harta u svom kaznenom prostoru, doveli u neugodnu situaciju. Hart je skrivio jedanaesterac na Dembi Ba, no iskupio se obranom istoga Chelseajevoj legendi Franku Lampardu

Hartova obrana kao da je dala krila domaćim nogometašima koji 10 minuta nakon krucijalne intervencije dolaze u vodstvo. David Silva dodao je loptu do Bjelokošćanina Yaye Tourea, koji u kaznenom prostoru Chelseaja, oko svog čuvara okreće loptu, te ju smješta u sami donji desni kut vratara Petra Čecha.

Ni nakon toga City nije prestajao s pritiskom, a to se ponovno isplatilo u 85. minuti, kada je asistent opet bio raspoloženi David Silva. Ovoga je puta poslao loptu do Carlosa Teveza, koji sjajnim udarcem desnom nogom pogađa desne rašlje Čechova gola za konačnih 2-0. Bio je to sedmi Tevezov pogodak Chelseaju u devet ogleda.

City je pobjedom vratio zaostatak za gradskim rivalom Unitedom na ogromnih 12 bodova razlike, a do kraja prvenstva ostalo je svega 11 kola. Chelsea pak sada zaostaje sedam bodova za Cityjem, a priliku ga prestići na trećem mjestu ima Tottenham, koji tek treba odigrati svoju utakmicu 27. kola.

U drugoj nedjeljnoj utakmici Premierlige Newcastle je na svom travnjaku s 4-2 nadigrao Southampton.

Newcastle je pobjedom pobjegao, barem nakratko, iz opasne zone, te sada od 18-plasirane Aston Ville, posljednje momčadi koja trenutno ispada iz lige, ima šest bodova više.

Premierliga, 27. kolo:

Manchester City - Chelsea 2-0 (Yaya Toure 63, Tevez 85)

Newcastle - Southampton 4-2 (Sissoko 33, Cisse 42, Cabaye 67-11m, Hooiveld 79-ag / Schneiderlin 3, Lambert 50)