19.09.2013 u 09:32

• +9

1. kolo Lige prvaka 2013/14 (srijeda)

Izvor: Reuters / Autor: Dylan Martinez

Na iznenađujući je način novu europsku avanturu s Chelseajem započeo portugalski strateg Jose Mourinho. 'Mali' Basel je došao na Stamford Bridge i pobjedom 2-1 uzeo sva tri boda Londončanima...

Dosadašnja prilično nekonkretna igra Chelseaja u engleskoj Premierligi se preslikala i na premijeri u Ligi prvaka. Chelsea je nekako bezvoljno napadao, nedostajalo je u svemu konkretnosti, dok se u igrače Basela skupljalo sve više hrabrosti i odvažnosti kako je utakmica odmicala.

Vidio je Basel da može itekako opasno zaprijetiti samo na papiru uglednom Chelseaju koji je pogotkom Brazilca Oscara u 45. minuti poveo u 'idealnom' trenutku. No, iskusni švicarski 32-godišnji napadač Marco Streller i Egipćanin Mohamed Salah su radili pravi nered u sporoj domaćoj obrani.

Prvo je u 71. minuti Streller asistirao Salahu za izjednačenje na 1-1, a deset minuta kasnije je i sam Streller nakon kornera zabio za 2-1.

Chelsea se u samoj završnici razbudio, ali bilo je to prekasno i za uzimanje boda, pa je tako Chelsea upisao drugi poraz zaredom (nakon ligaškog od Evertona).

Steaua je do poluvremena imala aktivnih 0-0 u Gelsenkirchenu, ali je zato rumunjski prvak u drugom dijelu primio čak - tri pogotka. Prvo je Japanac Atsuto Uchida prilično sretno zabio prvi pogodak na ogledu u 67. minuti kada je htio centrirati, ali je zabio gol. Takav peh je prilično utjecao na Rumunje koji su vrlo brzo primili drugi pogodak (ovoljetno pojačanje iz Milana Kevin-Prince Boateng), pa nakon toga i treći (Julian Draxler).

Schalke je ovime došao do četvrte uzastopne pobjede u svim natjecanjima.