ZALUDIO NAVIJAČE

Evo kako je fenomenalni Dario Šarić vodio Sixerse do nove pobjede

14.02.2017 u 11:36

Dario Šarić nastavlja s fenomenalnim partijama u NBA-u. Odigrao još jednu sjajnu utakmicu, s 18 koševa i 11 skokova bio je najbolji igrač Sixersa u pobjedi protiv Charlotte Hornetsa 105:99

Bio je ovo peti double-double učinak hrvatskog reprezentativca u njegovoj prvoj sezoni NBA! Uz 18 koševa i 11 skokova Dario Šarić je za 31 minutu na terenu dodao tri asistencije i jednu blokadu, a u momčadi Sixersa istaknuli su se još Robert Covington koji je zabio 17 koševa i T. J. McConnell s 14 koševa i sedam asistencija. Charlotte je predvodio Kemba Walker koji je utakmicu završio s 29 koševa, dok je Nic Batum dodao 16.

Za Philadelphiju (21-34) je ovo treća uzastopna pobjeda, a Charlotte (24-30) je upisao deseti poraz u 11 utakmica.

Sixersi su vodili s osam razlike na početku zadnje četvrtine, a onda su tu prednost povećali na 98:84. Hornets im se približavaju na šest razlike manje od minute prije kraja. Batum je imao priliku smanjiti zaostatak na samo dva koša nakon što je ukrao loptu Geraldu Hendersonu, ali je promašio tricu.

Autor: Youtube

Brooklyn Nets Bojana Bogdanovića upisali su još jedan poraz, 46. ove sezone. Bolji od Netsa bili su Memphis Grizzliesi 112:103.

Netsi su lovili zaostatak cijelu utakmicu, nakon što su u trećoj četvrtini gubili i 15 koševa razlike Nets su smanjili na sedam na početku zadnjeg dijela utakmice. Međutim Memphis pogađa prvih šest šutova na početku zadnje četvrtine i povećava prednost na 16 koševa. Nets su se približili još jednom kod rezultata 99:92, ali onda se Grizzliesi odvajaju još jednom.

Memphis je predvodio Mike Conley s 32 koša i šest asistencija, a Marc Gasol je dodao 19 koševa.

Kod Brooklyna najbolji su bili Brook Lopez i Spencer Dinwiddie s po 17 koševa svaki. Bojan Bogdanović je odigrao 25 minuta i u tom je vremenu ubacio 11 koševa uz pet skokova i dvije asistencije.

Orlando Magic Marija Hezonje slavio je protiv Miami Heata 116:107 i tako prekinuo niz od četiri poraza.

Kod Magica je najbolji bio Evan Fournier s 24 koša, a Serge Ibaka je dodao 17 koševa uz osam skokova. Mario Hezonja je odigrao 16 minuta i zabio 11 koševa, od čega su tri trice, uz po jedan skok, asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Dion Waiters je predvodio Heat s 23 koša, dok je Goran Dragić ubacio 22 koša.

Denver Nuggets su sinoć odigrali sjajnu utakmicu, sa 132:110 su pobijedili najbolju momčad Zapada Golden State Warriorse i postavili rekord s čak 24 zabijene trice. Tako su se izjednačili s rekordom po broju trica na jednoj utakmici kojeg su Houston Rocketsi postavili u prosincu prošle godine na utakmici protiv New Orleans.

Warriorsi su sinoć pogodili samo osam trica iz 32 pokušaja, a Stephen Curry je pogodio samo jednu iz 11 pokušaja.

Srpski krilni centar Nikola Jokić bio je igrač utakmice upisavši triple-double s 21 skokom, 12 asistencija i 17 koševa, dok je rookie Juancho Hernangomez zabio 27 koševa. Durant je predvodio Warriorse s 25 koševa.