Evo kada i gdje Vatreni igraju finalnu utakmicu Lige nacija. Idemo po to zlato!

• B.T.
  • Zadnja izmjena 16.06.2023 08:22
  • Objavljeno 16.06.2023 u 08:15

Nogometaši Španjolske svladali su u polufinalu Lige nacija u nizozemskog gradu Enschedeu Italiju s 2-1 (1-1), te će u nedjelju igrati protiv Hrvatske u velikom finalu

Golove za Španjolce zabili su Yeremi Pino (3) i Joselu (89), a za Talijane Ciro Immobile (11 penal).

Hrvatska je u srijedu u Rotterdamu svladala domaćina Nizozemsku s 4:2 nakon produžetaka.

Podsjetimo Nizozemci su na poluvremenu imali vodstvo 0:1. Gol je zabio Donyell Malen. U drugom poluvremenu Andrej Kramarić (penal) i Mario Pašalić donijeli su preokret. Odbrojavali smo sekunde do finala kada je u 96. minuti Noa Lang odveo utakmicu u produžetke.

• +58
Liga nacija: Nizozemska - Hrvatska, 14.6.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Sjajni Bruno Petković je u njima prvo zabio za 3:2, a onda izborio penal iz kojeg je kapetan Luka Modrić postavio konačni rezultat.

U nedjelju u 15 sati će za broncu igrati u Enschedeu Nizozemska i Italija, a u 20.45 sati u finalu u Rotterdamu Hrvatska i Španjolska.

Nakon svjetskog srebra u Rusiji i svjetske bronce u Katru Zlatko Dalić je tako osigurao još jednu veliku medalju hrvatskom nogometu te ima priliku, u skladu s imenom, pozlatiti svoju karijeru.

• +12
Liga nacija: Španjolska - Italija, 15.6.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL