napokon pobjeda

Evo čime je Slaven Bilić motivirao svoje igrače za veliki preokret

26.10.2017 u 09:28

Nogometaši West Hama u srijedu su u Liga kupu na gostovanju kod Tottenhama na Wembleyju nakon prvih 45 minuta igre gubili 2:0. No nakon odmora na teren kao da su istrčali neki novi 'čekićari'. Momčad Slavena Bilića na kraju je slavila 3:2, a bivši je hrvatski izbornik, barem za sada, sačuvao posao...

Navijači West Hama ove sezone nemaju previše razloga za zadovoljstvo, 'čekićari' igraju loše, nižu poraze u prvenstvu, a Slaven Bilić je ponovno na korak od otkaza. Bivšeg su hrvatskog izbornika smjenjivali već sto puta i svaki put se uspio spasiti. I u srijedu navečer na Wembleyju upriličio je pravo čudo, na poluvremenu je gubio 2:0 i činilo se kako će 'spursi' pred svojim navijačima lako dobiti posrnule 'čekićare'.

No nakon odmora je na teren istrčala neka nova momčad West Hama - u samo 15 minuta gosti su preokrenuli utakmicu. Dvaput je zabio Ayew (55. i 60. minuta), a za pobjedu je u 70. minuti zabio Ogbona. Što se to dogodilo u svlačionici West Hama na poluvremenu?

'Naravno da smo na poluvremenu bili lošeg raspoloženja', priznao je Slaven Bilić nakon utakmice i nastavio:

'Nema tajni, raspravljali smo što napraviti kada je lopta kod njih, a što kad je u našem posjedu. Zabiti tri gola 'spursima' upravo je briljantno. Pokazati takvu hrabrost, kompaktnost i biti tako dobar s loptom u nogama, to je fantastično. Zaslužili smo ovu pobjedu! Oduševljeni smo jer nam je ova pobjeda veliki poticaj za dalje.'

• +6
Engleski kup, Tottenham - West Ham Izvor: Reuters / Autor: EDDIE KEOGH

Lavina kritika i navijačkog bijesa nakon domaćeg poraza od Brighton&Hove Albiona nije pokolebala Bilića. Iako situacija još nije dobra - otkaz mu i dalje visi nad glavom.

'Imamo energiju, koncentrirani smo i vraćaju nam se neki važni igrači nakon ozljeda. Tako treba biti. Neke utakmice pobijediš, neke izgubiš, ali ovo je mjerilo kako igrati', kaže Bilić i na kraju zaključuje:

• +18
West Ham Brighton & Hove Albion 0:3 Izvor: Reuters / Autor: TONY O'BRIEN

'Drago mi je zbog ovako ostvarene pobjede i drago mi je vidjeti da je momčad živa i tvrdoglava na pozitivan način. U ovoj smo utakmici puno napravili, ali po pitanju sezone baš se ništa nije promijenilo. Ovako moramo nastaviti.'

West Ham već u subotu igra mali londonski derbi, ide u goste posljednjoj momčadi lige, Crystal Palaceu.