teški dani

Everton tone sve dublje, a Nikola Vlašić ispao je iz prve momčadi

29.10.2017 u 20:24

U susretu 10. kola engleskog nogometnog prvenstva Leicester City je pobijedio Everton 2-0, a za goste nije nastupio hrvatski nogometaš Nikola Vlašić

Pobjedu 'lisicama' donijeli su Jamie Vardy u 18. i Demarai Gray u 29. minuti.

Leicester City je ovom pobjedom produžio niz bez poraza na četiri kola, dok je Everton upisao treći ligaški poraz u zadnja četiri kola, a bez pobjede je od 23. rujna kada je slavio protiv Bournemoutha. Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić već drugu utakmicu u nizu nije nastupio za goste. Veliki je to problem, Ronald Koeman koji je doveo Vlašića je smijenjen, a u dvije utakmice pod privremenim trenerom Davidom Unsworthom, Nikola se nije našao ni na klupi!

A Vlašić je jedan od aduta na koje računa hrvatski izbornik Zlatko Dalić u utakmicama dodatnih kvalifikacija za plasman na SP 2018. u Rusiji koje igramo protiv Grčke 9. i 12. studenog.

• +12
Nikola Vlašić Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

U ranije odigranom susretu Brighton&Hove Albion i Southampton su odigrali 1:1. Gosti su poveli u 7. minuti golom Stevena Davisa, a izjednačio je Glenn Murray u 52. minuti.

Everton je novim porazom ostao u zoni ispadanja, trenutačno je na 18. mjestu s osam bodova. Bournemouth ima sedam, a na začelju je Crystal Palace s četiri boda.

U vodstvu je Manchester City s 28 bodova ispred Manchester Uniteda s 23 i Tottenhama s 20 bodova.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Burnley i Newcastle United.