OBA HRVATA USPJEŠNA

Euroliga: Tomić u 20 minuta upisao 14 skokova

28.10.2010 u 22:42

Osim igrača Cibone, u akciji su u četvrtak u Euroligi igrala još samo dva hrvatska košarkaša. Ante Tomić je u dresu Reala upisao pobjedu nad Unicajom, dok je Damir Markota s Olimpijom slavio u Milanu

Tomić je odigrao veličanstvenu skakačku dionicu, dubrovački centar u 20 minuta upisao je čak 14 skokova od čega sedam u napadu. Šuterska dionica nije mu bila impresivna, pogodio je osam koševa uz slab šut 4/11. Slabiju minutažu uzrokovala je rana treća osobna pogreška.

Real je od Unicaje bio bolji rezultatom 68:56, a najefikasniji igrač na terenu bio je Tomićev partner u reketu, španjolski reprezentativac Reyes sa 17 koševa.

Olimpijska Ljubljana je kao gost svladala Milano Armani Jeans sa 76:72, a Markota je za 22 minute ubacio devet koševa (šut 3/6), uz četiri skoka i tri dodavanja. Ožbolt i Jagodnik zabili su po 19 i tako 'zmajčekima' donijeli i drugu pobjedu u natjecanju.