PRIJENOS UŽIVO

Neočekivana drama u Milanu! Hrvatska se jedva spasila poraza od skromne Estonije u ključnoj utakmici za osminu finala Eurobasketa

05.09.2022 u 14:03

Hrvatska košarkaška reprezentacija u Milanu je u 3.kolu skupine C Eurobasketa nakon teške borbe nadigarla Estoniju 73:70

Hrvatska - Estonija 73:70 (20:16, 13:13, 20:19, 20:22)

TIJEK UTAKMICE

ČETVRTA ČETVRTINA

• HRVATSKA je upisala tešku, ali važnu pobjedu 73:70
  • Šarić zabija prvo bacanje! Drugo je promašio! Estonija je imala tricu za produžetak s 11 metara, ali ne lopta ulazi.
  • Estonci imaju sedam sekundi za izboriti produžetak! Naši rade faul, mudra odluka. Vene prvo bacanje pogađa, a drugo promašuje. Faul na Šariću!
  • Joesaar je promašio prvo! Sreća za naše. Pogodio je drugo i treće za 70:69. Devet sekundi do kraja. Faul na Smithu koji pogađa prvo! Pogađa i drugo za plus tri! Time out
  • Šarić gubi loptu. Drama ide dalje; 13 je sekundi do kraja. Faul Šarića na trici!! Nevjerojatno! Janari Joesaar ima tri slobodna bacanja
  • Ovo je potpuno neočekivana drama u Milanu! Kullamae promašuje za dva. Ušli smo u zadnju minutu...
  • Dvije trice vezali su Estonci i opet su došli nadomak egala. Sada je 59:58
  • Henri Drell zabija tricu pa Simon ubacuje za dva. Velika borba u Milanu. Vene opet zabija tricu!

• Trica Smitha za 48:44! Ali bez obrane neće moći... Šarić poklanja Estoncima loptu za koš. Loše je ovo
  • Opet zakucava Matković koji igra sjajno!
  • Drell zabija. Estonija radi probleme našima
  • Vene zabija novu tricu!
  • Matković zabija svoj 11 pa 13 koš, ali bez prave obrane teško će napraviti naši razliku. Vene zabija daleku dvicu!
  • Serija koševa. Nakon zakucavanja Bogdanovića tricu zabija Vene za Estoniju
  • Matković košem otvara drugo poluvrijeme, a nakon njega zabija i Ramljak. Time out Estonija!

• Trica Hezonje za vodstvo 23:21
  • Estonija opet vodi, sada je 21:20. Naši igraju u grču od početka...
  • Nakon 10:0 serije Hrvatske Estonci smanjuju na 20:18

PRVA ČETVRTINA

• Hezonja dodavanje za novo zakucavanje Matkovića. Hrvatska vodi 20:16!
  • žSmith dodaje alley-oop za Matkovića. Kakvo zakucavanje! Serija Hrvatske za vodstvo 18:16 (serija Hrvatske 8:0!)

Prije važne utakmice izbornik Damir Mulaomerović je izjavio:

'Dosta smo se potrošili u ove dvije utakmice. Bitno je bilo što smo protiv Velike Britanije podijelili minute, dali priliku i igračima koji nisu participirali u prvoj utakmici, prije svega Mavra, Gnjidić i Prkačin, a mislim i da su oni to najbolji mogući način iskoristili. Danas smo trenirali, spremamo se, radimo analize. Čeka nas teška utakmica i nezgodna ekipa nošena fanatičnim navijačima, bilo ih je 4 do 5 tisuća na svakoj utakmici. Šuterski nezgodni, jaka vanjska linija, no pripremit ćemo se. Ovaj slobodan dan je dobro došao jer je dosta igrača bilo umorno zbog dvije utakmice s razmakom manjim od 24 sata. No, idemo dalje i nadamo se dobroj utakmici i pobjedi. Oni su to na kraju nesretno izgubili od Ukrajine, a obje su ekipe energetski jake. Na kraju su izgubili dobivenu utakmicu nekim svojim greškama, međutim to je jako nezgodna ekipa, šuterski sjajna i dosta su atletični, pogotovo vanjska linija. Defanzivno moramo biti na visokom nivou i imati koncentraciju svih 40 minuta.'