Euforija u Dinamu: Ovako je najslađe pobijediti Hajduka!

17.12.2016 u 18:11

• +15

MAXtv 1. HNL, 20. kolo, HNK Hajduk - GNK Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Petar Glebov/Pixsell

Nakon pobjede u sudačkoj nadoknadi u derbiju protiv Hajduka, trener Dinama Ivajlo Petev bio je suzdržan, dok je Josip Pivarić priznao da mu je na ovakav način najdraže pobijediti ljutitog rivala...

'Modri' su izvukli vrlo važnu pobjedu na vrućem gostovanju u Splitu. Činilo se da će to biti još jedan jalov nastup protiv rivala s kojim je i na Maksimiru rezultat bio 0:0 u posljednjem susretu, no u 93. minuti Soudani je šokirao Poljud i donio pobjedu aktualnom prvaku

'Mislim da smo zasluženo došli do tri boda. Dominirali smo cijelom utakmicom, imali više prilika, ali nismo zabili. Ma, ovako je najslađe pobijediti,' izjavio je Josip Pivarić nakon susreta, dok je Ivajlo Petev bio suzdržan:

'Svaka pobjeda mi je draga i sretan sam zbog nje. Najdraža će tek doći u budućnosti. Ovdje će i naši rivali teško igrati.'

Na novinarski upit zašto Ante Ćorić nije igrao od početka utakmice, Petev je rekao kako je Ćorić dva sata uoči susreta imao visoku temperaturu i zbog toga nije bio u početnom sastavu.

'Jako sam sretan zbog pogotka, ali to je uspjeh cijele momčadi. Čestitam svojim suigračima na dobroj utakmici, svi su zaslužni. Mislim da smo zaslužili pobjedu i svi smo presretni. Mislio sam danas samo na tri boda, jako nam je bilo bitno pobijediti ovdje. Naravno da sam jako sretan svaki put kad zabijem gol Hajduku, a posebno to volim na Poljudu', izjavio je pak junak utakmice Soudani.

S druge pak strane očekivano je bilo veliko razočaranje.

'Boli ovaj poraz, pogotovo ovako primljen pogodak. Mislim da ovo nije bila zaslužena pobjeda Dinama, dapače vjerujem kako možemo žaliti za jednim bodom,' izjavio je Zoran Nižić

'Danas je bio loš dan, protiv Cibalije zabiješ u zadnjoj minuti, danas primiš... Ali sve u svemu Dinamo nije pokazao superiornost, zabio je iz naše pogreške,' kaže pak novi trener Joan Carrillo i najavlje mnogo rada s momčadi u sljedećih mjesec dana.