Liga prvaka mladih

[FOTO] Euforija zahvatila Split; juniori Hajduka izbacili na Poljudu moćni Manchester City za četvrtfinale Lige prvaka!

28.02.2023 u 14:44

Juniori splitskog Hajduka na Poljudu su - u sjajnoj atmosferi - napravili pravo malo čudo. Pobjedom 2:1 protiv Manchester Cityja izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka mladih

Nakon prvih 45 minuta momčad koju vodi Marijan Budimir imala je vodstvo od 2:1. Golove za Hajduk su postigli Roko Brajković u 24. i Mate Antunović 33. minuti. Malo je reći kako je u tim trenucima euforija opet zahvatila Split...

Iako je Hajduk rano poveo 2:0, gosti iz Engleske uspjeli su smanjiti rezultat u 45. minuti kad se u kaznenom prostoru i sjajno snašao Bobb. Nakon toga igrala se potpuno otvorena utakmica...

Na početku drugog poluvremena Antunović je imao veliku šansu za 3:1, ali je pucao pored gola.

Pred kraj utakmice gosti su ostali bez važnog igrača zbog crvenog kartona. Naime, Vrcić je uklizao Burnsu koji je potpuno izgubio živce i nasrnuo je na njega te je dobio drugi žuti karton.

• +43
Hajduk - Manchester City, 1/8 finala Lige prvaka mladih Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec

Imali su gosti nekoliko šansi za 2:2, ali ipak nisu uspjeli zabiti i Hajduk je izborio plasman među najboljih osam u Ligi prvaka mladih.

U četvrtfinalu će igrati protiv pobjednika susreta PSG-a i Borussije Dortmund.