DALJINSKO PLIVANJE

EP: Karla Šitić 22, Poljakinji jedva spasili život

13.08.2014 u 21:16

Hrvatska reprezentativka u daljinskom plivanju Karla Šitić zauzela je 22. mjesto u utrci na 10 kilometara na Europskom prvenstvu u Berlinu

Karla je zadanu dionicu svladala za 2:03:03.4 sata, odnosno 6:56.5 minuta sporije od pobjendice, Nizozemke Sharon van Rouwendaal koja je do naslova stigla sa 1.1 sekundom prednosti ispred srebrne Mađarice Eve Risztov, te 1.6 sekundi ispred brončane Talijanke Aurore Ponsele.

No, tijekom utrke dogodila se i jedna dramatična situacija, jer se 21-godišnja Poljakinja Natalie Charlos onesvijestila, te su ju iz vode morali izvlačiti spasitelji koje su upozorili treneri i gledatelji.

Charlos je prevezena u bolnicu, te se prema prvim informacijama dobro oporavlja, iako su i liječnici potvrdili da je situacija u vodi bila iznimno opasna po njezin život.

Prvoga dana prvenstva plivači su nastupili na pet kilometara, a zlato je osvojio Britanac Daniel Fogg s vremenom 53:41.4, 20.4 sekunde zaostao je srebrni Nijemac Rob Muffels, dok je do bronce stigao još jedan Nijemac, Thomas Lurz sa 21.2 sekunde slabijim vremenom.