Englezi su složni oko jedne stvari kada je riječ o Hrvatskoj

komentari s otoka

Englezi su složni oko jedne stvari kada je riječ o Hrvatskoj

  • D.B.
  • Zadnja izmjena 14.06.2026 23:20
  • Objavljeno 14.06.2026 u 23:20
Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Dok se hrvatska reprezentacija priprema za premijeru na Svjetskom prvenstvu protiv Engleske, britanski mediji sve više prostora posvećuju momčadi Zlatka Dalića.

Iako se Engleska u većini analiza vodi kao favorit skupine, komentatori na Otoku upozoravaju da Hrvatsku nikako ne treba podcijeniti. Posebno se ističe iskustvo reprezentacije koja je u posljednja dva svjetska prvenstva osvojila srebro i broncu.

BBC u svojoj analizi navodi kako Hrvatska možda nema širinu kakvu je imala u eri Luke Modrića, Ivana Rakitića i Marija Mandžukića, ali i dalje posjeduje kvalitetu koja može kazniti svakog suparnika.

Sličan ton imaju i komentatori Sky Sportsa, koji ističu kako je najveća hrvatska snaga kontinuitet, odnosno činjenica da je velik dio momčadi već prošao najveće utakmice na svjetskoj sceni.

Posebnu pozornost engleski mediji posvećuju kapetanu Luki Modriću. Iako je veteran hrvatske reprezentacije u završnici karijere, na Otoku smatraju da je i dalje igrač sposoban odlučiti utakmicu jednim potezom.

Nekadašnji engleski reprezentativci u televizijskim analizama upozoravaju da Hrvatska tradicionalno najbolje izgleda upravo kada je podcijenjena i kada joj se ne daje previše izgleda protiv velikih favorita.

Engleska će u susret ući s velikim očekivanjima, no na Otoku su svjesni da ih na otvaranju čeka jedan od najtežih mogućih suparnika iz četvrtog šešira.

Sažeci Hrvatske nogometne lige

Pratite nas na društvenim mrežama

Najbitnije od bitnog

Newsletter tportala donosi tjedni pregled najbitnijih vijesti

tportal