DAVID I GOLIJAT

Elf u triler utakmici do trećeg mjesta

10.07.2010 u 19:52

Port Elizabeth domaćin je utakmice za treće mjesto između Urugvaja i Njemačke. Mali Urugvaj najljepše je iznenađenje prvenstva, dok su Nijemci po mnogima igrali najljepši nogomet. Sada je pred njima borba za treće mjesto

Svjetsko prvenstvo bliži se kraju. Ostalo je za odigrati još samo dvije utakmice. Prva je na rasporedu večeras i to ona za treće mjesto između Urugvaja i Njemačke. Tekstualni prijenos pratite na tportalu.

Urugvaj – Njemačka2:3

Gotovo je. Njemačka je osvojila treće mjesto
90+3 - Folan je pogodio gredu!
90+3' - slobodan udarac za Urugvaj.
90+1 - izmjena u Elfu, izašao je Özil, a ulazi Tasci
90' - ulazimo u posljednje minute utakmice.
88' - Kiessling je promašio nešto nevjerojatno. Našao se sam i neometan pred Muslerom, ali je pucao preko gola
82' - Nijemci su se vratili iz ponora. U jednoj gužvi u petercu najviši je bio Khedira koji je postigao svoj prvi pogodak za Elf.
82' - gool za Njemačku

80' - Boateng je probio desnu stranu, ubacio u peterac Urugvaja, a Kiessling je zakasnio
77' - izmjena u Urugvaju, izašao je Perez, a ušao Gargano
76' - krasna varka Kiesslinga, ali Muslera brani
76' - pritišću Nijemci sve više. Pokšavaju na sve načine ne bi li došli do gola, ali niišta
74' - potegao je dobro Schweinsteiger, ali neprecizno
73' - izmjena u njemačkoj reprezentaciji, izašao je Cacau, a ušao je Kiessling
71' - opet prijete Nijemci, sada preko Cacaua, ali njegov udarac iskosa s desne strane odlazi daleko od gola
70' - s druge strane pokušava Jensen iznenaditi Musleru, ali neuspješno
68' - puca Suarez iz okreta, ali njegov udarac odlazi nebu pod oblake
67' - Suarez i Forlan konstantne su prijetnje za njemačku obranu
65' - prilike se nižu na obje strane. Sada prijete Urugvajci, Forlan iz teške pozicije pokušavam prebaciti Butta, ali ne uspjeva
62' - puca Suarez, ali Butt brani
59' - opasna situacija u kaznenom prostoru Elfa, ali na kraju igrači izbornika Löwa izbacuju loptu
58' - kakva prilika za Njemačku. Özil je bio u prilici ali je previše petljao i Urugvajci su izbili loptu
56' - Boateng je ubacio u peterac Urugvaja, najviši je bio Jensen i izjednačio
56' - gool za Njemačku

54' - Njemačka je sada u situaciji da mora loviti rezultat. Samo devet minuta su bili u vodstvu.
51' - Arevalo je probio desnu stranu, ubacio do Forlana koji krasno pogađa za vodstvo Urugvaja
51' - goool Urugvaj

48' - velika prilika za Urugvaj. Uporan je bio Cavani koji je uspio iščeprkati jednu loptu, pucao s pet metara, Butt obranio, a na loptu je naletio Suarez, ali je i njegov udarac obranio njemački golman
46' - krenulo je drugo poluvrijeme

45+1 - kraj prvog dijela
45' - prijete Nijemci preko Cacaua, ali Fusile blokira
45' - Forlan iz kornera pokušava direktno u gol, ali ništa od svega
44' - slobodan udarac za Njemačku sa 25 metara je izveo Schweinsteiger, ali neprecizno
42' - kakva prilika za Suareza. Dobio je loptu u for, došao na pet metara iskosa i puca malo pored gola.
41' - ubačaj Fusilea u peterac Elfa, pokušao je Suarez skočiti više od Butta, ali neuspješno
40' - ulazimo u posljednjih pet minuta prvog dijela.
38' - Elf u ovim trenucima igra puno bolje. Özil je konstantna prijetnja za obrambene igrače Urugvaja
34' - rasplamsala se igra. Iako u Port Elizabethu pada kiša, dinamika igre je na visokom nivou
28' - Schweinsteiger je izgubio loptu koju mu je uzeo Perez koji dodaje Suarezu koji pak vidi Cavanija koji matira Butta
28' - gool za Urugvaj!

26' - novo upozorenje za Urugvajce. Nijemci su napravili brzu kontru, čak je i Khedira postigao gol, ali novo zaleđe
21' - sada se tek vidi koliko je Müller nedostajao Njemačkoj u polufinalu. Nakon ovog pogotka 'elf' je potpuno zagospodario terenom
19' - sa 30-tak metara je pucao Schweinsteiger, golman Muslera je odbio loptu na koju je natrčao Müller i zabio za vodstvo 'elfa'
19' - goool za Njemačku

16' - dok se ništa ne događa na terenu da spomenemo da su se posljednji puta dva bivša svjetska prvaka ogledali u borbi za treće mjesto davne 1990. godine u Italiji kada je Italija pobijedila Englesku 2:1
13' - zasad gledamo potpunu nadomoću Njemačku, dok se Urugvajci još traže
10' - prva prava prilika za Njemačku. Nakon kornera najviši je bio Friedrich čiji udarac glavom završava na gredi
9' - lijepa akcija Aogoa i Jensena koja je završila kornerom
6' - Forlan je puca, ali malo pored gola
6' - Urugvajci imaju slobodan udarac sa nekih 20-tak metara.
3' - Müller je postigao pogodak, ali je Müller igrao rukom pa je poništen pogodak
3' - u prvim minutama 'elf' ima laganu prednost.
1' - započela je utakmica. Urugvajci su prvi krenuli s centra

Urugvaj: Muslera – Fucile, Lugano, Godin, Caceres – Arevalo Rios, Cavani, M. Pereira – Suarez, Forlan
Njemačka: Butt – Boateng, Friedrich, Mertesacker, Aogo – Jensen, Schweinsteiger, Khedira, Müller, Özil, Cacau