VAŽNO JE SUDJELOVATI

Egzotika u Pekingu; za pobjednikom u veleslalomu zaostao je gotovo 70 sekundi pa hrabro ispalio: Želim biti inspiracija

13.02.2022 u 12:49

Na Zimskim igrama u Pekingu ima dosta zanimljivih likova koji nemaju nikakve šanse da naprave dobar rezultat i vode se starim olimpijskim geslom 'važno je sudjelovati'

Jedan od njih je Benjamin Alexander s Jamajke, koji je 15. njihov sportaš koji je sudjelovao na Zimskim igrama. Kvalificirao se za olimpijski veleslalom u alpskom skijanju i završio je uvjerljivo zadnji – 46, a za 45. Indijcem Khan Arif Mohdom zakasnio je više od 31 sekunde. Dobro, od njega je bilo lošije 43 skijaša koji nisu završili svoju prvu ili drugu vožnju.

Poslije prvog 'laufa' bio je 54., ali u drugom još osmero nije došlo do cilja pa se on pomaknuo. Na stazi mu se nije žurilo, bilo mu je glavno doći do cilja pa je zaostatak za pobjednikom Marcom Odermattom iznosio jednu minutu, devet sekundi i 17 stotinki (nakon prve vožnje zaostatak je bio 35.01).

'Bilo je teško, ali to je bilo za sve koji misle da ne pripadaju skijanju. Uključite svoju djecu ranije u zimske sportove. Promijenimo sport. Hvala. Iscrpljen sam - treba mi masaža i pivo', rekao je Alexander i u cijeloj priči našao dosta pozitivnih stvari.

'Najteža stvar koju sam ikada napravio. Meni je bilo važno sam da dođem do cilja. Neki od najboljih skijaša na svijetu danas nisu završili, tako da sam barem ja ispred njih.'

Objasnio je što je njegova realnost…

'Znate moju priču, moja prva utrka bila je prije dvije godine. Nemoguće mi je sustići ove momke koji se utrkuju već 20 godina. Samo sam htio biti siguran da ću završiti i zabaviti se. Smiješim se na dnu. Tako sam sretan što sam 15. osoba koja se ikada kvalificirala za Zimske igre sa zastavom Jamajke i zaista želim inspirirati sljedeću generaciju Jamajčana da dođu na Igre i počnu skijati mlađi od 32 godine.'